סיירת מנהיגות המחר לשעת חירום

סיירת מנהיגות המחר לשעת חירום

בשבוע שעבר התקיים סמינר "מנהיגות נוער בחירום" של יחידת הנוער בעיריית שדרות ומרכז חוסן. מטרת הסמינר להכשיר את בני הנוער להנהגה בשגרה ובשעת חירום. כמו כן, להוביל את כלל בני הנוער בעיר לעשייה קהילתית חשובה תוך תחושת שליחות ואחריות מקומית.

סיירת מנהיגות נוער בחירום לשנת תשפ"ב – יצאה לדרך. כ-80 בני נוער שהחליטו לפעול ולהיות נכונים בעת חירום יצאו לסמינר הכשרה בירושלים וסביבתה ליומיים מלאים של גיבוש קבוצה, הכשרה ייחודית, דרכי הובלה ומנהיגות וכלים להתמודדות ופעולה בשעת חירום.

לפני היציאה לסמינר, נפגשו התלמידים עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי ב'מצפה שדרות', שם שמעו ממנו שיחה על מנהיגות. מנהלת מרכז חוסן, הילה גונן ברזילי, דיברה בפני התלמידים על חשיבות הסמינר ועל הבוגרים משנים עברו שתרמו רבות במבצע "שומר החומות".

התלמידים הגיעו לחוות הנוער הציוני בירושלים, שם התארחו לסדנה ייחודית של משחקים קבוצתיים ומשם נסעו לאכסניית "אנ"א אגרון" בירושלים, שם שמעו הרצאה מדובר העירייה, ירון ששון, על חשיבותה של הסברה ועל תפקידו של דובר הרשות בעתות חירום. יש לציין ש'דוברות' הוא  אחד ממסלולי ההכשרה שיהוו סיירת במהלך השנה.

התלמידים גם השתתפו בסדנת אימפרוביזציה ולנו במקום עד לבוקר שלמחרת. מירושלים, נסעו התלמידים לפארק נאות קדומים, שם השתתפו בסדנאות מנהיגות ODT.

לקראת סיום הסמינר, הגיעו מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך אלעד קלימי ומנהל אגף החינוך גיל חדש, אל מצפה מודיעין, שם פגשו את הקבוצה ודיברו על חשיבותם של ערבות הדדית, אחריות קהילתית ומעורבות חברתית.

הסמינר יצא לפועל אודות לצוות המסור של יחידת הנוער בהובלת המנהלת, מעיין (לובי) לובינשטיין, אלעד פדלון, רכז מעורבות והתנדבות, מדריכי ומדריכות תנועות הנוער, אב הבית, שרון מויאל, ושלומית אקשטיין, רכזת קהילה במרכז חוסן, שעמלו רבות להצלחת הסמינר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך את בני הנוער ואמר: "אני מברך את הנוער של שדרות שמוכיח את יכולותיו וכישוריו בכל פעם מחדש בפעילויות התנדבותיות רבות בעיר, כאשר גם במהלך השנה בני הנוער מעורים  רבות בתנועות הנוער ובשאר המסגרות של החינוך הבלתי פורמלי. מנהיגות בחירום היא דבר נדרש וחיוני עבור כולנו וחשוב שבני הנוער חוו ולמדו בסמינר מנהיגות החשוב הזה ואנחנו נמשיך  לעשות ולפעות למען כלל הגילאים בעיר גם בשגרה וגם בחירום".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: ״אני גאה בנוער הנפלא שלנו שפועל ונרתם לעשייה משמעותית הן בשגרה והן בחירום, זוהי זכות עבורנו להוביל הכשרות למנהיגות נוער בחירום בשיתוף מרכז חוסן לאורך השנה ולראות את הנכונות של הנוער  לסייע ולהיות חלק. הכלים שבני הנוער קיבלו בסמינר, ימנפו את ההירתמות שלהם לעשייה בחירום וגם בשגרה, ויביאו לידי ביטוי את עוצמת החוסן של תושבי העיר, החום האנושי והחינוך הערכי שיש לנו בעיר. הנוער שלנו חדור מוטיבציה, מסור ונפלא, בכלל, התברכנו בבני ובנות נוער אכפתיים שתורמים מזמנם לטובת החוסן הקהילתי בעיר".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *