סיכום מוצלח לשנת 2021  – לשיטור העירוני בשדרות

סיכום מוצלח לשנת 2021  – לשיטור העירוני בשדרות

יחידת השיטור העירוני בשדרות סיכמה את שנת 2021 בהצלחה מרובה עם כמעט 8,000 אירועים בהם טיפלה. המטרה של היחידה היא להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים ולהעלות את רמת איכות החיים בשדרות.

יחידת השיטור העירוני בשדרות הוקמה בשנת 2016 וזאת כחלק מעריכת רפורמה מהותית ויסודית בפעילות ובפריסת כוחות שיטור ופיקוח בעיר שדרות. זאת, במטרה להביא לשיפור משמעותי של הביטחון ושל תחושת הביטחון האישי של התושבים. כאמור, היחידה מונה אנשי משטרה ואנשי רשות שעובדים לכדי צוות אחד ומאוחד. יחידת השיטור העירוני כוללת שישה פקחים ועשרה שוטרים, כאשר מפקד היחידה מטעם תחנת שדרות הוא פקד יוגב דנוך ומנהל היחידה מטעם עיריית שדרות הוא טל מחי. כלל הפקחים והשוטרים הינם בעלי הכשרות מלאות ובעלי תעודות בתוקף. כמו כן, במהלך שנת 2021 כמות התושבים בשדרות גדלה וכעת היא מונה כ-32,000 תושבים, נתון שמוביל לגידול בכמות הפניות והאכיפה מצד יחידת השיטור העירוני. לאור בקשת הנהלת העירייה ועומסי תנועה ברחוב הרצל בסופי שבוע, בעיקר ביום שישי, פקחי ושוטרי היחידה ביצעו ברחוב פעילות ממוקדת ובסיומה של השנה הראו ירידה של כ-20% במטרדי תנועה בציר זה. ירידה נוספת של 20% נרשמה בהסגת גבול לחנייה פרטית של תושבים ועוד 20% ירידה בגרימת רעש במקומות ציבוריים. חשוב לציין, כי פעילות היחידה בשנה הנוכחית כללה מספר תחומים במקביל: הסברה, אכיפה והתמודדות עם נגיף הקורונה, מניעת וונדליזם בפארקים ציבוריים, הסלמה ביטחונית- מבצע "שומר החומות", מבצעים יזומים, אירועי קיצון, אכיפה ונוכחות מוגברת כנגד עברייני תנועה ועוד.

יחידת השיטור העירוני טיפלה במהלך השנה בכ-3,178 אירועים שהתקבלו ממוקד 100 (משטרה), ב-299 מקרי שפיכת אלכוהול, ב-132 מקרי תלונה על רעשים, ב-841 מקרי אכיפת קורונה, ב-289 עצורים ועוד. בנוסף, היחידה טיפלה גם במקרי שריפה, שעל אחד מהם, בבניין ברחוב אשור, קיבל הפקח העירוני, שי סמדג'ה, אות מצטיין השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה.

פקחי היחידה רשמו 272 דוחות בתחומי איכות הסביבה בשנת 2021, בין השאר על השלכת פסולת בניין, אי איסוף צואת כלבים ועוד. הם טיפלו בכמעט 4,000 פניות שהגיעו ממוקד מידע ושירות לתושב של העירייה עם זמן תקן של 90%.

כלל הנתונים הוצגו השבוע לראש העיר, אלון דוידי, בישיבת סיכום בה השתתפו מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, נציגי המשטרה, מנהל היחידה טל מחי ומנהלת הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול בעירייה, שנהב בניטה.

בשנת 2022 יחידת השיטור העירוני צפויה להמשיך את פועלה השוטף ולהמשיך לאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, שמירת הסדר הציבורי ומניעת פשיעה. אנו מזכירים כי בכל מקרה של בקשת סיוע, ניתן לחייג אל מוקד 100 (משטרה) או אל מוקד מידע ושירות לתושב במספר 8516*.

ראש העיר, אלון דוידי: "עיריית שדרות פועלת  על מנת ליצור לתושבים סביבת חיים מוגנת ואיכותית שתתרום ליצירת רמה גבוהה של ביטחון אישי במרחב העירוני. בשל כך, יחידת השיטור העירוני ותחנת שדרות פועלות 24/7 על מנת לבצע אכיפה עירונית ייעודית. בשנה האחרונה יחידת הפיקוח העירוני טיפלה באלפי פניות של אזרחים ואכן היא הוכיחה את האפקטיביות של קיום המערך בשדרות. תודה לכל צוות יחידת השיטור העירוני, בניהולו של טל מחי, על עבדותכם הקשה והכל כך חשובה".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *