סמינר הקצונה של העיר שדרות

סמינר הקצונה של העיר שדרות

מנהיגות בצה"ל: תחום השירות המשמעותי של יחידת הנוער שדרות קיים השבוע סמינר קצונה לחיילים בני העיר. זאת, במטרה להכשיר קצינים ולדחוף אותם לשירות משמעותי ופיקודי.

לפני כשנה יחידת הנוער בעיריית שדרות חנכה את תוכנית המנטורים בשיתוף אוגדת עזה. המטרה היא להכשיר קצינים להיות מנטורים עבור חיילים המיועדים לתפקידי קצונה בשאיפה להגדיל את מספר המשרתים במסלול קצונה ולשים במרכז מנהיגות צעירה שתתרום רבות לשדרות ולמדינה כולה. לשם כך, תחום השירות המשמעותי ביחידת הנוער שדרות קיים השבוע סמינר בן יומיים העוסק סביב היציאה לקצונה. 

מדובר על תוכנית שנתית שמלווה את אותם החיילים שמיועדים לקצונה, כאשר הסמינר בן היומיים הינו החלק הארי של התוכנית. כלומר, בסמינר דנים החיילים בסוגיות מרכזיות, ניצבים בפני אתגרים משמעותיים ופועלים תחת לוח זמנים אינטנסיבי שנבנה בקפידה יחד עם גורמים חינוכיים בצבא ועם מפקד לשכת גיוס באר שבע. זאת ועוד, בשנה שעברה השתתפו כ-18 חיילים שיועדו לקצונה. כל חייל לווה על-ידי מנטור שהוא קצין בן העיר. לאור ההצלחה של הסמינר בשנה הקודמת, הסתמנה גדילה במספר מסיימי קורס קצינים בשנה החולפת- פי שניים יותר.

חשוב לציין, כי נעשתה עבודה מקיפה ותהליך של ניתוח נתונים ואיתור האתגרים המרכזיים שעומדים מול דור המתגייסים. כלומר, תחום השירות המשמעותי ביחידת הנוער שדרות איתר כ- 50 חיילים תושבי העיר בעלי נתונים מתאימים ליציאה לקורס קצינים. כמו כן, במקביל אותרו קצינים תושבי העיר אשר משקיעים מזמנם על מנת ללוות, לעודד ולהכווין חיילים צעירים וזאת כדי להעצים את ההון האנושי הקיים בעיר. לאחר התאמה יסודית בין כל מנטור לחייל, עיריית שדרות יצרה מספר ימי אימון העוסקים בדילמות המרכזיות במהלך השירות הצבאי וזאת תוך חיבור מתמיד להיסטוריה של העיר. אותו חיבור כלל סיור בבית המייסדים בשדרות, סיור בשטח הסובב את העיר בגזרת אוגדת עזה ועוד.

מנהל תחום שירות משמעותי ביחידת הנוער שדרות, אורי קראוס: "המטרה שלנו בשדרות היא לעודד ולהגדיל את מספר המתגייסים לשירות משמעותי ופיקודי. אנו מלווים לאורך השנה את החיילים שמיועדים לקצונה, מכינים אותם ומלווים אותם באמצעות מנטור קצין כשבסוף המטרה הינה לפתח מנהיגות צעירה שתתרום רבות בעתיד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *