סניף למען נפגעי פעולות האיבה בשדרות

סניף למען נפגעי פעולות האיבה בשדרות

לראשונה בדרום: בעקבות מבצע "שומר החומות", החליט ארגון נפגעי פעולות האיבה לשתף פעולה עם עיריית שדרות ולהקים סניף בעיר לטובת מאות מתושבי שדרות והאזור המוכרים כנפגעי פעולות איבה. בסניף תוקם מחלקה סוציאלית ותוקצה רכזת רווחה שתטפל באותם נפגעים. ראש העיר, אלון דוידי, ומנכ"ל הארגון, עו"ד רועי כהן, נפגשו השבוע ובירכו על הקמת הסניף.

במדינת ישראל, שחוותה במהלך 73 שנות עצמאותה מלחמות רבות, מבצעי לחימה ופיגועי טרור, יש 5,579 נכי פעולות איבה הזכאים לגמלה חודשית, כאשר מתוכם 1,569 נכים מהדרום ועוטף עזה ורק בשדרות מוכרים 506 נפגעי פעולות איבה. 460 הם נכי פעולות איבה ו-17 משפחות שכולות. כאמור, המציאות של העיר שדרות בעשרים שנים האחרונות היא מציאות ביטחונית לא פשוטה בכלל, מציאות שבה התושבים מתמודדים עם פוסט טראומה מתמשכת ועם פציעות פיזיות ונפשיות בעקבות ירי הטילים.

במהלך מבצע "שומר החומות", קיבלה העירייה תקציב מהמדינה להוצאת משפחות ותושבים מהעיר לימי הפוגה לפי קריטריונים ברורים, כאשר אחד מהם היה תושבים נפגעי פעולות איבה. נוצר קשר טוב בין העירייה לבין ארגון נפגעי פעולות האיבה והשבוע הגיעו לפגישה בעיר נציגי הארגון, בראשותו של המנכ"ל, עו"ד רועי כהן, שביקשו להקים סניף דרומי בעיר שדרות בתמיכת קרן העזבונות. קדם להחלטה ביקורו של יו"ר הארגון, אייבי מוזס, בבית החולים 'ברזילי', שם פגש את שני אביגל, אימו של עידו ז"ל בן החמש שנרצח בסבב הלחימה האחרון.

כאמור, השבוע התקיימה ישיבה בלשכת ראש העיר, בה השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, מנהל אגף הרווחה והשירותים החברתיים, עידו ז'ולטי, מנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן, מנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה, עו"ד רועי כהן, פסיכולוגית יועצת ארגונית, שירלי לסינגר, רכזת פרויקטים, תמר חזות, ומשפטנית במחלקה המשפטית, עדי רומנו, על מנת לדון בכל הפרטים של הקמת המבנה.

חשוב לציין, כי ארגון נפגעי פעולות איבה הינו ארגון ללא מטרות רווח שמייצג אלפי משפחות שכולות, יתומים ונכים אשר נפצעו ונפגעו בפיגועים השונים מאז קום המדינה וסובלים מפוסט טראומה קשה ונכות פיזית. כמו כן, הארגון פועל למען קידום רווחת נפגעי פעולות איבה ויישום זכויותיהם מול המוסד ושם לו למטרה ללוות את הנפגעים בכל רגע ובכל צעד על מנת לשפר את איכות חייהם בצל הפגיעה. עם הקמת הסניף בשדרות, יוצע לתושבים הפוסט-טראומתיים תוכנית סיוע ושיקום נפשי ואף יוענקו להם בחזרה כלים בסיסיים שאיבדו. בנוסף, הארגון יספק ליווי וטיפול אישי למתמודדים, סיוע בהחזרת "כלים" להשתלבות לשגרת חיים פעילה, סיוע סוציאלי, כלכלי וקיום פעילויות תרבות למען רווחת הציבור. העירייה תצא בפרסום מסודר לכשיוקם הסניף.

ראש העיר, אלון דוידי: "הסבב הביטחוני השפיע קשות ביותר על החוסן של תושבי העיר ולצערנו נוספו עוד אנשים למעגל נפגעי פעולות האיבה. תודה ליו"ר הארגון, אייבי מוזס ולמנכ"ל, עו"ד רועי כהן על שיתוף הפעולה יחד עם עיריית שדרות. אנו נמשיך לפעול למען תושבי העיר ותושבי העוטף שזקוקים לסיוע ולליווי האישי על מנת לצלוח לצאת מן הקשיים והטראומות. מי ייתן ולא יתווספו עוד אנשים למעגל זה".

מנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה, עו"ד רועי כהן: "העיר שדרות נמצאת למעלה מעשרים שנה במצב לחימה, תושביה מהווים סמל ומופת לחוסן והתמודדות עם הטרור. נפגעי פעולות איבה הם החוסן האמיתי של האזרחים במדינת ישראל. במהלך מבצע "שומר החומות" החלטנו להגיע ולפתוח סניף של הארגון היציג ע"מ לתת כלים, סיוע ותמיכה לתושבי שדרות ועוטף עזה. נהווה עבורם כתובת למיצוי זכויות, להעשרה, לקבוצות תמיכה ועוד אני רוצה לברך את ראש העיר אלון דוידי אשר לאורך כל הדרך מגלה נכונות ורצון יחד עם כל צוות העירייה לפעול למען רווחתם של נפגעי פעולות איבה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *