עובדי חברה קדישא שדרות התגבשו בירושלים

עובדי חברה קדישא שדרות התגבשו בירושלים

צוות מתנדבי חברה קדישא שדרות יצאו השבוע ליומיים של גיבוש חוסן והעצמה בגוש עציון וירושלים.

ביוזמת ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, והערכה גדולה לפועלם הרב של מתנדבי חברה קדישא בשדרות ובהוקרה על ההירתמות התמידית ומסירותם יוצאת הדופן למצווה החשובה והקדושה, 'חסד של אמת', יצאו המתנדבים ליומיים של גיבוש והעצמה בגוש עציון, הרי יהודה וירושלים, לצבירת כוחות והטענת מצברים – בסימן הפסוק: "וקוי ה' יחליפו כח".

ימי הגיבוש התקיימו הודות לשיתוף פעולה של עיריית שדרות, מתנ"ס שדרות, היחידה להתנדבות קהילתית באגף לשירותי חברתיים והמועצה הדתית שדרות. הטיול נפתח בארוחת בוקר בעמק האלה, תוך כדי חוויה מיוחדת בסיור במרכז המבקרים של מטחנת 'אגרוקפה' ביישוב שריגים לי-און, קיבלו סקירה על תהליך ייצור הקפה משלב גידול הפולים ועד לאריזה, הן מהבחינה הטכנית והן מבחינת הכשרות. לאחר מכן נהנו מחגיגת טעימות של סוגי קפה שונים ומגוונים, משם המשיכו לצומת גוש עציון, בו שמעו סקירה היסטורית על תולדות ההתיישבות בגוש עציון והרי יהודה מהמדריך אורן אור שליווה את הצוות לאורך היומיים ואירח את הצוות באתר תיירות חדש של אמת המים לירושלים מהתקופה הבריטית. בנוסף, ביקרו המתנדבים בפינה החמה של רותי גליס ממנה שמעו את סיפורה, על גבורה והתנדבות. לאחר מכן נהנה הצוות בחוות האיילים מחוויית אקסטרים באומגה וסיור שטח סביב גוש עציון בטרקטורונים.

מצומת הגוש יצאו המתנדבים למושבה הגרמנית בירושלים וסעדו לארוחת צוהריים ב"לחם בשר" במתחם התחנה ולאחר מכן התקיים ערב גיבוש והוקרה למתנדבים, בהשתתפות רב העיר, הרב דרור טויל שליט"א, הרב יעקב רוז'ה, רב חברות הקדישא בארץ וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, השר לשירותי דת, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ראש העיר, אלון דוידי וממונה המועצה, בן ציון ארביב. בסיום הערב התקיימה שיחה עם רב העיר, על מהות גמילות חסד של אמת, הנהגות הליכות והלכות.

למחרת, השתתפו המתנדבים בסיור בכותל המערבי וסיור במנהרות הכותל – מבט אל העבר – לראשונה בישראל בטכנולוגיה מתקדמת של מציאות מדומה –  virtual reality, כאשר הסיור ב-360  מעלות. במהלך הביקור חבש כל מבקר משקפת מיוחדת שמחזירה אותו אלפי שנים לאחור ומציבה אותו במרכז החשוב ביותר של העם היהודי – בית המקדש. באמצעות המושבים שהותקנו באתר קיבלו המשתתפים תחושה כמעט מוחשית של בית המקדש בתפארתו. לאחר מכן התקיים בשוק מחנה יהודה סיור טעימות – חגיגה אמיתית של ריחות וטעמים בניחוח ירושלמי אותנטי וסיור במתחם הקבורה החדש "מנהרות עולם" בהר המנוחות.

השר לשירותי דת, ח"כ מיכאל מלכיאלי: "אתם אנשים מסורים, זמינים בכל שעה ועושים עבודתכם נאמנה. אין עוד תחום ציבורי שבנוי על מסירות נפש והתנדבות כמו שירותי הדת. נפעל לרווחת העובדים בשירותי הדת. בנוסף אנו פועלים לקדם בניית בתי כנסת ומקוואות חדשים ובע"ה נשתדל לפעול גם לשיפוץ בתי כנסת שבתוך העיר הוותיקה. יישר כוח לכל מי שפעל ויזם את הגיבוש הנפלא הזה".

ראש העיר, אלון דוידי: "בכל הזדמנות שאני פוגש אתכם, אני שמח ומתרגש כאחד לראות את המסירות הבלתי פוסקת והרגישות שבה אתם מטפלים בנושא החשוב ביותר – כבוד המת על כל השלבים. מידי בוקר אתם קמים עם רצון אמיתי לתרום לעיר שלנו ולתושבים היקרים שלנו בדרכם האחרונה, להם ולמשפחות האבלים. תודה לכם על השותפות המסורה לאורך כל הדרך. אני מאחל לכולנו שתהיה לכם כמה שפחות עבודה ונראה אתכם רק בשמחות".

ממונה המועצה הדתית שדרות, בן ציון ארביב: "אני שמח על שיתוף הפעולה בין העירייה למועצה הדתית לטובת העיר ותושביה בכלל ולטובת מתנדבי החברה קדישא בפרט. צוות היקר הזה שפועל רבות בחסד של אמת יקר לכולנו והם אלו שבזכותם אנו זוכים לעשות את הכבוד הגדול ביותר בדרכו האחרונה של האדם. אני מודה לראש העיר אלון דוידי על העשייה הברוכה והיוזמה הנפלאה לגיבוש הצוות היקר והחשוב".

 

  • צילומים: באדיבות המועצה הדתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *