עושים כבוד לוותיקי שדרות

עושים כבוד לוותיקי שדרות

ביום חמישי שעבר התקיים האירוע הראשון בסדרת אירועים תחת הכותרת 'עושים כבוד לוותיקי העיר'. סדרה זו היא חלק מפעילות ענפה שמקדם ראש העיר אלון דוידי בפרויקט העירוני "שדרות לדורות", תחת ניהולו של ד"ר אהרל'ה כהן בקרן לפיתוח שדרות.

האירוע הראשון הוקדש לחלוצה ג'וליה חכם ע"ה, שהייתה בין העולות הראשונות במעברה שקדמה לשדרות – מעברת 'גבים-דורות'. באירוע זה התכנסו רבים מוותיקי העיר, משפחת חכם המורחבת ומוזמנים רבים. המשפחה קידמה את האורחים בכיבוד עשיר.

את הערב הנחה ד"ר אהרל'ה כהן, שסיפר על האתר של הארכיון שיושק בחודש הקרוב ועל הפעילויות העתידיות יחד עם מוסדות החינוך בעיר.

ראשון המברכים היה ראש העיר, שהקדיש את דבריו לחשיבות של הנצחת התרומה של החלוצים הראשונים שבנו את העיר, הן מתוך כבוד כלפיהם והן מתוך חינוך הדור להכרת הטוב ולמורשת העיר. בדבריו סיפר שנחשף להיסטוריה ולתרומה של ג'וליה חכם ע"ה, דרך סרט 'החלוצים'. הוא הדגיש את הערכים שהנחו אותה, שהם הערכים הנשגבים של העם היהודי. הוא קישר בדבריו את דמותה לאימהות של עם ישראל בפרשות השבוע האחרונות. הערב נמשך בהקרנת הסרט 'החלוצים' שיצר ד"ר אהרל'ה כהן. בסרט זה נחשפת דמותה המיוחדת של ג'וליה חכם ע"ה.

כאמור, זהו האירוע הראשון בסדרה של אירועים לכבוד חלוצי וחלוצות העיר, וכבר בחודש הקרוב, נערכים בעיריית שדרות ובקרן לפיתוח שדרות לאירוע הבא.

ראש העיר, אלון דוידי, סיכם ואמר: "ידוע לכל שעיר שאינה זוכרת את העבר ואת מייסדיה – אין לה עתיד. אנו פועלים רבות להנצחת מייסדי ומייסדות העיר שדרות, עוד מתקופה המעברה ולאחר מכן מועצה מקומית ועד שנהפכה לעיר. הגב' ג'וליה חכם הייתה אישה מיוחדת שתרמה רבות לשדרות והותירה אחריה משפחה יקרה. אני מודה למנכ"ל הקרן לפיתוח, מיכאל סימן טוב, למנהלת התיירות, חן כהן ולד"ר אהרל'ה כהן היקר על העבודה הרבה להנצחת המייסדים של העיר".

  • צילום: עיריית שדרות

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *