עיריית שדרות דואגת לתפילות התושבים 

עיריית שדרות דואגת לתפילות התושבים 

עיריית שדרות נערכה לקראת חגי תשרי ותקופת הימים הנוראים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ותסייע לבתי הכנסת בעיר בכדי שיפעלו לפי ההנחיות. ראש העיר,

אלון דוידי: "אנו בעיצומו של מאבק נגד התפשטות הנגיף, אך מצווה עלינו לאפשר לכל תושבי העיר להתפלל תוך שמירה על ההנחיות. יחד, ננצח את הקורונה".

בימים אלה נערכה עיריית שדרות, בהובלת האגף לתרבות יהודית, לקראת חגי תשרי – שייחגגו השנה בצל הקורונה ובהתאם להנחיות הממשלה והגבלות "התו הסגול". ראש העיר, אלון דוידי, הנחה את עובדי האגף לפעול יחד עם הגבאים ולהיערך לשינוי במסגרות התפילה בבתי הכנסת והצטיידות מתוגברת במטרה שכל תושבי העיר יוכלו להתפלל בתקופה זו.

כך, בין היתר, העירייה נערכה לפיצול המניינים מחוץ לבתי הכנסת, בחצרות או במבנים עירוניים ומרחבים ציבוריים שהעירייה פתחה לצורך קיום התפילות, וזאת במטרה לצמצם ולמנוע התקהלויות באולמות בתי הכנסת, אך לאפשר תפילה לכל המעוניין.

 כמו כן, שוחח דוידי בסוף השבוע עם כלל גבאי בתי הכנסת והרבנים, וביקש מהם להימנע ככל הניתן מתפילות במבנים סגורים. עובדי האגף לתרבות יהודית בעירייה שוחחו גם כן עם גבאי בתי הכנסת על מנת לסייע בארגון לקראת תקופת הימים הנוראיים. העירייה, באמצעות אגף אירועים וספורט, ציידה את בתי הכנסת בכיסאות ישיבה נוספים, לצורך ניודם מהמבנים הקבועים לחצרות בתי הכנסת, ולהצבת הצללה, מאווררים ומצננים בחצרות בתי הכנסת והמניינים בשכונות. בנוסף, פתחה העירייה קורס ללימוד תקיעת שופר לתגבור המניינים.

חשוב לציין, כי תקיעת השופר תתבצע ביום ראשון, ב' ראש השנה (20.09.2020), בכמה מוקדים שונים ברחובות העיר, וגם עבור קבוצות הסיכון ואנשים שנמצאים בבידוד, שאינם יכולים להגיע לבתי הכנסת.

 ראש העיר, אלון דוידי: "אנו בעיצומו של מאבק נגד התפשטות הנגיף, אך מצווה עלינו לאפשר לכל תושבי העיר לחגוג את פתיחתה של שנת תשפ"א, ולהתפלל תוך שמירה על ההנחיות ואני מאחל לכל תושבות ותושבי שדרות שנה טובה, שנה בטוחה ובריאה ושנמשיך לפרוח, לשגשג ולהצליח. יחד, ננצח את הקורונה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות יהודית, אלעד קלימי: "אנו עושים את כל המאמצים על מנת לאפשר לתושבי שדרות להתפלל בימים הנוראים ולשמוע תקיעות שופר גם בתקופה לא פשוטה זו, והכל בהתאם להנחיות הממשלה ולהגבלות התו הסגול. חגי תשרי הם חלק חשוב מהוויה של העם היהודי ואני מאחל לכל תושבות ותושבי שדרות שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות והצלחה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *