עיריית שדרות חנכה את  "אנדרטת הארבעה"

עיריית שדרות חנכה את  "אנדרטת הארבעה"

7 שנים וחצי לאחר שנפלו בקרב שמנע פיגוע רב-נפגעים, קיבלו ארבעת חללי "צוק איתן" אות כבוד והערכה מעיריית שדרות בדמות "אנדרטת הארבעה" במצפה שדרות. משפחותיהם של סא"ל דולב קידר, סג"מ יובל היימן, רס"ב דני קסהון ביינסאין ורס"ל נדב גולדמכר, הגיעו לטקס החנוכה והתרגשו עם אנשי הצבא וראש העיר, אלון דוידי.

עיריית שדרות חנכה השבוע את "אנדרטת הארבעה" במצפה שדרות, המוכר בשם 'גבעת קובי'.

האנדרטה נבנתה והוקמה לזכרם של ארבעת חללי צה"ל שנפלו בקרב מנהרת ניר-עם במהלך מבצע "צוק איתן" ב-21 ביולי 2014. באותו בוקר, זיהו כוחות צה"ל מנהרה באזור קיבוץ ניר-עם, ובה 12 מחבלים שמטרתם לבצע פיגוע רב-נפגעים בעיר שדרות. במהלך סיור התצפית, נורה טיל נגד טנקים לעבר ג'יפ המג"ד. הנהג, רס"ל נדב גולדמכר, נהרג במקום, והמג"ד, סא"ל דולב קידר הגשש, רס"ב דני קסהון ביינסאין וקשר המג"ד, סג"ם יובל היימן, נהרגו לאחר קרב יריות שנמשך מספר דקות.

לאחר האסון, נפגשו משפחות החללים עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ויחד חשבו להנציח את ילדיהם בגבעת קובי, הצופה ממערב לעזה וממזרח לעיר שדרות המתפתחת וצפויה לעבור שדרוג לקראת הפיכתה למצפה מפואר.

להקמת האנדרטה היו שותפים משפחות החללים, אריה כהן, פרוייקטור החברה הכלכלית, הקרן לפיתוח שדרות – המנכ"ל, מיכאל סימן טוב, ומנהלת תחום התיירות, חן כהן.

בטקס השתתפו מפקד חטיבת המבצעים באגף המבצעים בצה"ל, תא"ל ירון פינקלמן, מפקד אוגדת עזה, תא"ל נמרוד אלוני, מפקד החטיבה הצפונית, אל"ם עמי ביטון, האלוף במיל' מיקי אדלשטיין, שהיה מפקד אוגדת עזה בזמן "צוק איתן" וסגנית ראש העיר, חוה נחשונוב.

להקת "צעירי שדרות", בניהולו של מישה קירקילן, שרה בטקס שני שירים מרגשים ונציגי המשפחות דיברו על האנדרטה ועל יקיריהן – מיכל קסטן-קידר, על אלמנה סא"ל דולב ז"ל, גליאטו ביינסאין, אלמנתו של דני קסהון ז"ל, אריה גולדמכר על בנו נדב ז"ל ומשה היימן, שגם הנחה את הטקס, על בנו יובל ז"ל.

דוידי אמר בטקס: "האירוע שאירע ממש כאן מתחתינו היה אירוע מטלטל לכן, משפחות יקרות, אך גם לכל תושבי שדרות ועוטף עזה. אילולא הסתערותם של דולב, יובל, נדב ודני, בשילוב ההתקפות של צה"ל מהאוויר, היה נגרם כאן אירוע רב-נפגעים. נמשיך לזכור את בניכם, שיחד עם חללי צה"ל שהקריבו את חייהם וחיילי צה"ל שעודם שומרים עלינו, מאפשרים לתושבי שדרות והעוטף לפתח את ההתיישבות באזור המיוחד הזה".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *