עיריית שדרות חנכה בית תרבות ליוצאי אתיופיה

עיריית שדרות חנכה בית תרבות ליוצאי אתיופיה

טקס חגיגי התקיים השבוע בשדרות לחנוכת בית תרבות ליוצאי אתיופיה בשכונת נאות הנביאים. הטקס התקיים בהשתתפות שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה וראש העיר, אלון דוידי. המקום ישמש את הקהילה האתיופית לפעילות תרבותית, בית כנסת וחלל עבודה חדש לקבוצת "הרוקמות".

ביום שני האחרון התקיים ערב מיוחד בשכונת נאות הנביאים בשדרות, במהלכו חנכה עיריית שדרות את המבנה החדש שמיועד לקהילה האתיופית בשדרות. כאמור, באחד מהמפגשים השגרתיים בין ראש העיר, אלון דוידי לבין מכובדי העדה, עלה הצורך להקים מבנה שישמש את משפחות העדה לפעילות תרבותית, פעילות לילדי הקהילה, חוגי העשרה, מקום למבוגרים, בית תפילה, מועדון למבוגרים ומקום שישמור על המורשת המפוארת של יהודי אתיופיה לדורות הבאים.

בשל כך, הנהלת העירייה גייסה לטובת הפרויקט את משרד הבינוי והשיכון ואת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובאמצעות החברה הכלכלית לפיתוח שדרות נבנה המבנה בעלות של 7 מיליון ₪.

בטקס המכובד השתתפו שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה, דוידי, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגניות ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה וחוה נחשונוב, קייס העדה, צהיי גונגול, הרב אלון נגוסה, מכובדי הקהילה ותושבי העיר.

העיר שדרות היא עיר שמורכבת מעולים רבים ולכן קיימת החשיבות לשמר את מאפייניה של כל קהילה. כזכור, בחודש שעבר נחנך מוזיאון המורשת של קהילת בני המנשה בשדרות. המטרה היא להמשיך ולשמר את הייחודיות של כל קהילה בעיר ולהעניק לה את הכבוד הראוי לה, למנהגיה, למסורת ולאמונות שלה. כמו כן, בטקס הנוכחי של חנוכת בית תרבות ליוצאי אתיופיה הגיעו גם צעירי הקהילה שרואים חשיבות רבה לשמירת המורשת המפוארת והם פעילים ושותפים לעשייה.

ראש העיר, אלון דוידי: "קהילת יוצאי אתיופיה הינה קהילה גדולה ואהובה מאוד בשדרות, אנחנו שותפים של הקהילה, אנחנו עושים דברים ביחד ונמשיך לסייע ולקדם יוזמות לרווחת כל הקהילות בעיר. אני מודה לכל השותפים ממשרד הבינוי והשיכון, מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, לעוזר ראש העיר, אדוארד אמירגולוב על הקשר השוטף איתם, לחברה הכלכלית ולכל מי שלקח חלק בהקמת מרכז לתפארת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *