עיריית שדרות חנכה חדרי אנגלית אינטראקטיביים

עיריית שדרות חנכה חדרי אנגלית אינטראקטיביים

עיריית שדרות חנכה ביום חמישי שעבר שני חדרים אינטראקטיביים ללמידת אנגלית ומקצועות המדעים. החדרים החדשים שנחנכו בבתי הספר "מדעים אלון" ו"אורות אליהו" שופצו, עוצבו ואובזרו מהיסוד, מתוך מטרה לאפשר למידה "אחרת" בבתי הספר.  זאת, בשותפות עם מרכז "בית יציב" ותרומה נדיבה של היזם החברתי דורון לבנת.

כידוע, העיר שדרות שמה לה מטרה להשקיע בחמשת קטרי המצוינות, כאשר אחד מקטרי המצוינות הוא תחום האנגלית המדוברת. העיר שדרות מובילה בשנים האחרונות באחוזי מסיימי 5 ו-4 יחידות אנגלית והנתון העדכני עומד על מעל ל85% מסיימי בגרות איכותית באנגלית. עם זאת, תלמידים אינם יודעים לנהל שיחה באנגלית והדבר מונע מהם להתקדם, לעבור ראיונות עבודה ולפתח קשרים בינלאומיים.

מתוך מטרה לשפר ולקדם את האנגלית, פועלת בעיר תוכנית רב-גילאית לשיפור האנגלית המדוברת והשנה הושקעו כ-900,000 ₪ בתחום. אחת מתוכניות הדגל היא פיתוח חדרי אנגלית בבתי הספר השונים בעיר. "אנחנו מבינים שכדי שתתרחש למידה מסוג שונה- אנחנו צריכים לאפשר סביבת למידה שונה", אומרת ביתיה מירילה, מנהלת תחום האקוסיסטם ומובילת קטר האנגלית באגף החינוך, "החדרים מעוצבים בצורה מזמינה ומכילים טכנולוגיה שתאפשר למידה בצורה חווייתית. לדוגמה, שני בתי הספר ציידו את החדרים במשקפי תלת-מימד עם תוכנות מיוחדות שמייצרות הדמיה של שיחה באנגלית בסיטואציות יום-יומיות, כמו ישיבה בספריה, בבית מלון ועוד. בחדרים יוכלו לעשות שימוש גם ללמידה של שלל מקצועות המדעים, ללמידה 'שונה' ומיוחדת עבור התלמידים. המורים יעברו כמובן הכשרה מיוחדת שתלמד אותם להשתמש בציוד ולרתום את הטכנולוגיה לטובת הלמידה".

החדרים שנחנכו הם רק יריית הפתיחה וכבר בשנה הקרובה מתוכננים בין שניים לשלושה חדרי אנגלית בבתי ספר נוספים. חנוכת החדרים התאפשרה בזכות נדיבות ליבו של דורון לבנת שהתגייס לתחום. בטקס חנוכת החדרים, שהתקיים במעמד הנהגת העיר ומנהל אגף החינוך, גיל חדש, סיפר לבנת על אביו ששרד את השואה והקים מספר עסקים מצליחים. כששאל אותו מה סוד ההצלחה שלו, אמר אביו: "לא שכחתי, לא סלחתי, אבל גם לא התקרבנתי". לבנת ציין, כי את אותה התכונה הוא מזהה בעיר שדרות שמתפתחת ומקדמת נושאים חשובים בתחום החינוך ובכלל, הוא איחל לתלמידים שליוו אותו שימשיכו תמיד לחלום ושהוא מחכה לפגוש בהם כבוגרים מצליחים.

 

  • צילומים: עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *