עיריית שדרות למען התושבים: פקע"ר מתקין צופרים נוספים ברחבי העיר

עיריית שדרות למען התושבים:

פקע"ר מתקין צופרים נוספים ברחבי העיר

תושבים רבים משדרות טענו בימים האחרונים כי לא שמעו את אזעקות "צבע אדום" שהופעלו בעיר. ראש העיר, אלון דוידי, פנה לאלוף פיקוד העורף ולמפקד האוגדה בדרישה שיטפלו באותם מוקדים. כבר השבוע הוחל בהתקנת צופרים בשכונות נאות שקמה, הכרמים והאחוזה. "נמשיך להיות קשובים לתושבים שלנו, הן בשגרה והן בחירום", אמר דוידי.

בשבועיים האחרונים נאלצו תושבי שדרות לרוץ מספר פעמים לממ"דים ולמיגוניות בעקבות התרעות "צבע אדום" שנשמעו בעיר. תושבים רבים פנו לעירייה באמצעים השונים, הן למוקד העירוני והן בפייסבוק, בטענה שאינם שומעים את האזעקה.

נושא שמיעת האזעקה וצופרי ההתרעה אינו תחת סמכותה של העירייה, אלא של פיקוד העורף, אך ראש העיר, אלון דוידי, קיבל את הטענות ופנה איתן הן למפקד פיקוד העורף, האלוף אורי גורדין, והן למפקד אוגדת עזה, תא"ל נמרוד אלוני, בדרישה לטיפול בבעיות הכריזה בעיקר באזורים מרוחקים.

בעקבות השיחה, נתן האלוף גורדין הנחיה מיידית לאנשיו על התקנת צופרים נוספים בשכונות נאות שקמה, האחוזה והכרמים. כבר השבוע החלו בהתקנה בשכונת הכרמים ובהמשך יגיעו לשתי השכונות הנוספות ובהמשך יותקנו צופרים גם באזור תעשייה ספירים, שגם שם טענו מפעלים שלא שומעים היטב את האזעקה.

חשוב לציין ולזכור, כי רצוי להוריד לפלאפונים את אפליקציית פיקוד העורף, להגדיר עד 10 אזורי עניין וברגע שבאחד מהם מופעלת האזעקה, האפליקציה מתריעה. בנוסף, במידה וה-GPS במכשיר מופעל, האפליקציה תזהה את מיקומכם ותתריע בכל מקום שבו תהיו, גם אם הוא לא מוגדר במכשירכם. פיקוד העורף ממליץ להוריד את האפליקציה מכיוון שהאזעקה מהצופרים מיועדת בעיקר לשוהים בחוץ ופחות למי ששוהה בתוך מבנה סגור, כמו בית מגורים, ובעיקר כשחלונותיו סגורים, המזגנים בו דלוקים, קיימת טלוויזיה דלוקה, או כל מוזיקה אחרת, מה שיקשה על שמיעת האזעקה מבחוץ. השבוע יצא קצין העורף של האוגדה, סא"ל שרון איטח, עם חייליו לעשרות בתים בעיר, הסביר לתושבים על האפליקציה וסייע להם להוריד אותה ולהתקין אותה במכשיריהם.

דוידי אמר השבוע: "אנחנו נמשיך להיות קשובים לתושבים שלנו, הן בשגרה והן בחירום. מיד כשקיבלתי את תלונות התושבים פניתי איתן לגורמים הרלוונטיים בצבא ודאגתי שהדבר יתבצע במיידי מכיוון שאנו יודעים שהמצב מתוח ומעוניינים שהאזעקה תפעל ותישמע כמו שצריך בכל רחבי העיר. אני מודה לאלוף גורדין ולמפקד האוגדה וכמובן לקצינים ולחיילים שנרתמו למען המהלך החשוב וקורא לתושבים להוריד את אפליקציית פיקוד העורף, שהנה אמינה ומצילת חיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *