עיריית שדרות למען מרותקי הבית

עיריית שדרות למען מרותקי הבית

לכבוד חודש 'האזרח הוותיק' ובמסגרת 'השבת העולמית' נוצר שיתוף פעולה נוסף בין המתנ"ס העירוני, האגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות, מרכז חוסן ופורום רוחב עירוני של אזרחים וותיקים. כלל הגורמים ובתוכם ראש העיר, אלון דוידי, יצאו לחלוקת ערכות שבת לאוכלוסיית מרותקי הבית בעיר.

היוזמה החדשה היא חלק מפעילויות שיהיו במהלך חודש 'האזרח הוותיק' שמיועדות לאוכלוסיית הגיל השלישי ובפרט לקשישים מרותקי בית. כמו כן, במסגרת ה'שבת העולמית', חטיבת הגמלאים בעיריית שדרות ובמתנ"ס העירוני יצאו השבוע לחלק ערכות שבת אצל וותיקי העיר שאינם יכולים לצאת מן הבית. בנוסף, החלוקה תמשך גם בשבוע הבא ויחולקו אלפיים ערכות נוספות. כאמור, החלוקה תתבצע גם בחמישה מוקדי חלוקה ביום חמישי בין השעות 10:00-12:00. המוקדים השונים ימוקמו במתחם פרץ סנטר, בשכונת נאות אביב (בדשא שצמוד ל'בית הידידות'), ברחוב ברית ערים, בשכונת בן גוריון (ספריה עירונית), בנאות יצחק רבין (מתנ"ס) ובנאות המייסדים (נתן אלבז 12). חשוב לציין, שהחלוקה במוקדים השונים היא עבור אוכלוסיית הגיל השלישי שכן יכולה להגיע לאסוף. בכל הנוגע לקשישים שאינם יכולים לצאת מביתם, הצוות של חטיבת הגמלאים בעיריית שדרות יגיע עד לבית שלהם.

לאור ההצלחה המסחררת בחודש אוקטובר של פרויקט 'סבתא סורגת' ו'חבילה בהפתעה', חטיבת הגמלאים בעיריית שדרות והמתנ"ס העירוני ממשיכים ליצור פעילויות במיוחד עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. חודש נובמבר הוא חודש 'האזרח הוותיק' ולכן בחודש הקרוב יהיו לגמלאי העיר הרצאות, סדנאות, שירה בציבור, סדנת תאטרון, שמירה על אורח חיים בריא וקפה בוקר, קבוצות הליכה לכל השכונה, מפגשי שיח באנגלית, הכרות עם עולם הפייסבוק ועוד מלא תכנים ופעילויות שמיועדות עבורם, ובמיוחד בזמנים אלו שאנו נאלצים להתמודד עם התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם.

ראש העיר, אלון דוידי: "בשדרות אנו דואגים לכלל תושבי העיר ובפרט לאוכלוסיית הגיל השלישי. בשל התפשטות נגיף הקורונה נמנע מתושבים רבים לצאת מן הבית, וגם כאשר יוצאים יש לשמור ולהקפיד על ההנחיות. אוכלוסיית הגיל השלישי נפגעת מזה יותר מכולם ובתוכה אוכלוסיית מרותקי הבית, שבמהלך כל השנה נמצאת בבית. אני מברך על היוזמה המבורכת של עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני בהובלת המנכ"לית לימור כהן ויו"ר הנהלת המתנ"ס יהודית אוליאל. אנו נמשיך לפעול עבור וותיקי העיר ולדאוג לפעילויות שונות על מנת לשמחם".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "כחלק מציון חודש ה'אזרח הוותיק' שחל בנובמבר, אנו במתנ"ס העירוני דואגים ליצור תכנים ופעילויות עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. כמו כן, במסגרת פעילות זו גם יצאנו לחלק ערכות שבת לקשישים מרותקי הבית. אני רוצה להודות לכל העוסקים בפרויקטים הללו ולהבטיח שאנו נמשיך לדאוג לרווחתם של אוכלוסיית הגיל השלישי".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "חטיבת הגמלאים של שדרות עושה ופועלת רבות במהלך כל ימות השנה למען אוכלוסיית הגיל השלישי ובפרט החודש, שזהו חודש האזרח הוותיק. אני שמחה שפעלנו בשיתוף פעולה כדי להביא את מיזם ה'שבת העולמית' לכלל האוכלוסייה, כולל מרותקי הבית. נמשיך לעשות ולפעול יחד למענם ובשביל כלל תושבי שדרות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *