עיריית שדרות מוקירה את בני משפחות האזרחים הוותיקים

עיריית שדרות מוקירה את בני

משפחות האזרחים הוותיקים

היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים בעיריית שדרות קיימה לאחרונה ערב מיוחד שהוקדש לבני המשפחה המטפלים בבני גיל הזיקנה. בני המשפחה נהנו מהרצאות מקצועיות ומתן כלים להתמודדות נכונה. במקביל, נהנו כ-60 גמלאים מההצגה "שמלת גלולות". ראש העיר, אלון דוידי: "בני המשפחה שלהם מלווים אותם במסירות רבה ואנו מוקירים להם תודה על כך".

המדור לטיפול באזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות מפעיל מזה חמש שנים את היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים. היחידה מורכבת מצוות של ארבע עובדות סוציאליות לטיפול באזרחים ותיקים, פועלת רבות לטיפול במקרים של אלימות במשפחה בקרב אזרחים ותיקים, מלווה בני משפחה בתהליך הטיפול באדם הזקן ועוסקת במניעת אלימות והזנחה.

לאחרונה התקיים ערב מיוחד לבני משפחה המטפלים באדם בגיל זיקנה, בשיתוף של היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים, מרכז יום לקשיש-עמותת מט"ב וקופת חולים "מכבי". במפגש, שהוקדש כל כולו לבני המשפחה המטפלים, נהנו בני המשפחה מהרצאות מקצועיות שונות בנושאים הקשורים לטיפול באדם הזקן, כלים שיכולים לסייע להם, ארגונים שיכולים ללוות אותם בתהליכים שונים ומהות התפקיד הכל כך חשוב ומשמעותי שהם ממלאים. הערב הזה הוא הצעד הראשון בתוכנית המיועדת לבני משפחה מטפלים מתוך הבנה כי הם גורם משמעותי בטיפול באדם הזקן וכי הם מתמודדים עם קשיים ומורכבויות לצד התמורות שהם מקבלים מהטיפול באדם הזקן, ועל כן יש לתת מענה ומקום גם לבני המשפחה עצמם, לא רק כמטפלים אלא כאנשים בפני עצמם עם מכלול חיים רחב יותר.

בנוסף, בשבוע שעבר הגיעו כ-60 גמלאים לצפות בהצגה "שמלת גלולות". ההצגה התקיימה במסגרת היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים, כחלק מהפעילות הקהילתית, במטרה להעלות את המודעות לאלימות במשפחה ובקרב אזרחים ותיקים, ולהציף את השיח בנושא חשוב זה. ההצגה מדברת על אלימות בין בני זוג, הכניסה למעגל האלימות והקושי לצאת ממנו. לאחר ההצגה התקיים שיח עם היוצר והבימאי, ארז משולם, בו הסביר והדגיש את התפקיד החשוב של הסביבה, משפחה, חברים ושכנים, בזיהוי של האלימות ובסיוע לנפגעי האלימות לצאת מתוך מעגל האלימות ולשבור את השתיקה והסוד סביב האלימות.

"פעילות היחידה מתקיימת מתוך הבנה כי לקהילה ולסביבתו של האדם יש תפקיד מרכזי בזיהוי ודיווח על מקרי אלימות", אומרת עו"ס שוהם מזרחי מהיחידה, "צוות היחידה פועל רבות לעידוד פניות לגורמים המקצועיים בקהילה בכל מקרה בו יש אלימות או חשד לאלימות".

ראש העיר, אלון דוידי, בירך על הפעילות ואמר: "האזרחים הוותיקים הם ההורים שלנו, הסבים והסבתות של הנכדים שלנו, ואנחנו עושים רבות כדי שיהיה להם טוב ושלא יהיו ייפגעו על-ידי אנשים שונים. בני המשפחה שלהם מלווים אותם במסירות רבה ואנו מוקירים להם תודה על כך. נמשיך ליצור ולקיים פעולות נוספות כגון אלו". 

 

·      מצורפת ההודעה ותמונות מהפעילויות. צילום: עיריית שדרות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *