עיריית שדרות ממשיכה בחידוש השכונות

עיריית שדרות ממשיכה בחידוש השכונות

עיריית שדרות ממשיכה לפעול על מנת לטפח ולחדש את השכונות הוותיקות ברחבי העיר. לאחרונה, החלו עבודות שיקום, שיפוץ ושדרוג בשכונת נאות אביב (ניר עם) – רחובות הפלמ"ח וניצן – ובשכונת נווה אשכול ברחובות נתן אלתרמן וברית ערים. ראש העיר, אלון דוידי: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של עירנו, אנו שמים דגש רב על חידושן  של השכונות הוותיקות".

כחלק ממדיניותו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לטפח ולפתח את השכונות הוותיקות ברחבי העיר, בהן גרות משפחות ממגוון האוכלוסייה בעיר, נמשכות במלוא העוצמה העבודות להחלפת תשתיות ולטיפוח הרחובות בשכונת נאות אביב (ניר-עם) הוותיקה.

לאחרונה, החלו עבודות חידוש, שיפוץ ושדרוג ברחובות הפלמ"ח וניצן ובשכונת נווה אשכול ברחובות נתן אלתרמן וברית ערים. מדובר על שיפוץ משמעותי שכולל החלפת מדרכות, ריבוד כבישים, השלמת תאורה ועבודות גינון וטיפוח ובמסגרתו משודרג המרחב הציבורי, הבניינים משופצים והשפ"פים (שטחים פרטיים פתוחים) עוברים 'מתיחת פנים', כאשר העבודה על התוכנית מבוצעת כמו בשכונות הקודמות, בין השאר רחוב שבזי בנווה אשכול

במסגרת העבודות, ישולבו מערכות השקיה ממוחשבות ויוקמו פינות ישיבה נוחות, נגישות ומוצללות לתושבי השכונה וישולבו שולחנות משחק שונים. כמו כן, תתווסף תאורת רחוב נעימה ונמוכה בין שבילי הבניינים ובתי התושבים. בקומות הכניסה של הבניינים יותקן פאנל סולארי עם תאורה לטובת האוכלוסייה המבוגרת המתגוררת במקום. בין הבניינים יתוכננו גינות נוי.

כחלק מפרויקט 'שיקום שכונות' בעיר שדרות, ישנו תהליך משותף עם התושבים, על מנת לזהות את הצורך של תושבי השכונות. מרכזי השירות לתושב (המשל"תים) עושים מיפוי בהתאם לשכונה שעליה הם אחראים. כמו כן, הם בודקים מה צריך להחליף, מה צריך לתקן, בודקים מדרכות שבורות, תאורה ועוד. לאחר המיפוי, נקבע סיור בהובלת ראש העיר, אלון דוידי, ועם כל הגורמים המקצועיים, ובהם חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שיקום שכונות ושירות לתושב, אורן נזרי, מנהל מינהלת הסכם הגג, אריה כהן, מהנדס העיר, חגי כהן, מנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי, מנהלת אגף שירות לתושב, הילה אלימלך והמשל"תים הרלוונטיים בכל שכונה. כל רכז משל"ת משוחח עם התושבים בשכונה שלו, בודק מה הצרכים ומה נדרש לשפר, מעבירים את הפנייה לאגף שירות לתושב בעיריית שדרות ואז מתחילים לעבוד על פרויקט השיקום. מדובר על שיתוף פעולה ישיר בין התושבים לבין עיריית שדרות.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, עקב השבוע מקרוב אחר העבודות ואמר: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של שדרות, מדיניותי כל העת היא לפתח את העיר ולהקים שכונות חדשות, וזאת לצד טיפוח ושיקום השכונות הוותיקות. אנחנו רותמים אלינו את משרדי הממשלה לטובת העבודות במיליוני שקלים ברחבי העיר, כדי ששדרות כולה תהיה נקיה, יפה, מטופחת ונגישה לכולם. נמשיך להשקיע באיכות החיים ובעשייה בכל התחומים למען התושבים היקרים שלנו".

חבר המועצה, אורן נזרי: "מה שחשוב יותר מכל, שבכל פרויקט שהעירייה מבצעת בשכונות, אנחנו יושבים עם התושבים ושומעים מהם על הרצונות והצרכים שלהם ולפי זה בונים את התוכנית. אנחנו רואים בשיתוף התושבים החל מהתכנון ועד לסיומו את אחת ממטרות העל לחיזוק האמון בין התושבים לעירייה שנמצא ברמה גבוהה כפי שראינו בסקר שביעות הרצון שפורסם לפני כמה חודשים. אני מברך את ראש העיר על מאמציו להשיג את התקציבים החשובים הללו לחידוש השכונות הוותיקות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *