עיריית שדרות ממשיכה בתנופת ההכשרות עם השמה בקצה

עיריית שדרות ממשיכה בתנופת ההכשרות עם השמה בקצה

ביום ראשון האחרון יצאה לדרך הכשרת "אנשי/נשות HelpDesk", עוד הכשרה מבית היוצר של עיריית שדרות שחרטה על דגלה בשנתיים האחרונות לקדם תעסוקה איכותית בקרב התושבים.

"בשנה הראשונה התמקדנו בעיקר בעולמות ההייטק כמו תכנות, בדיקות תוכנה ומיישמי סיילספורס, השנה החלטנו ללכת לעולמות מיד-טק מתוך הבנה שההייטק חולש על 12-15% משוק העובדים וזה לא מתאים לכולם", אומרת גל שמאי לוי, מנהלת תחום התעסוקה באגף לפיתוח כלכלי-תעסוקתי בעירייה. 

אז מה זה HelpDesk? משרת Helpdesk הינה משרה פנים ארגונית, בחברות הייטק בפרט וחברות גדולות בכלל. תפקידם של אנשי ההלפ-דסק לסייע בפתרון תקלות ברשת החברה על מנת לאפשר לאנשי החברה להמשיך ולעבוד על המערכות. העובדים בתחום מקבלים הכשרה מפורטת על מערכות ההפעלה הקיימות בשוק, כלים לפתרון בעיות חומרה ותוכנה, התקנות שונות בסביבות העבודה, הטמעה של תכנות או מערכות בחברה ועוד.

"היתרון הגדול בהכשרה הזו, היא האפשרות המגוונת לקידום בעתיד", כך עדן מאייר, רכזת קשרי המעסיקים באגף, "ניתן להתקדם כתוצאה מהכשרה זו לתפקידי טכנאי מחשבים, ניהול רשתות ואפילו לתפקידים בכירים יותר של מנהלי צוותים ומנהלי מוקדים בתחום. אני עובדת כיום מול מעסיקים בשדרות ומעסיקים בטווח של 40 ק"מ מהעיר והצורך בתחום הזה קיים. מיותר לציין שההכשרה יצאה לדרך אחרי מיפוי מעמיק של צרכי השוק".

כאמור, ההכשרה נפתחה ביום ראשון האחרון במרכז הטכנולוגי של העירייה, בשיתוף פעולה עם חברת SqlLink  ומכללת SqLabs שמחויבים להשים לפחות 40% מהבוגרים בחברה עצמה או בחברות המרוחקות לא יותר מ40 ק"מ מהעיר. הקורס, שיימשך כארבעה חודשים בשעות הערב ומתאים לאנשים עובדים, נפתח עם 11 משתתפים בני העיר וניתן עדיין להשתלב בו או באחד מהקורסים עם השמה בקצה המוצעים על ידי העירייה.

מנהל האגף לפיתוח כלכלי תעסוקתי, יגאל ברכה: "הקורס הזה מצטרף למהלך הגדול שמובל ברשות בשנתיים האחרונות בדחיפה בלתי מתפשרת של ראש העיר להבאת חברות עתירות ידע לעיר לצד הכשרה של תושבים למקצועות עם שכר גבוה בקצה. תודתי הגדולה לכל גופי התעסוקה בעיר בהם מרכז הצעירים, אגף שירותים חברתיים ושירות התעסוקה על העבודה המשותפת לקידום בני העיר לתעסוקה איכותית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *