עיריית שדרות משפרת את חוויית המגורים

עיריית שדרות משפרת את חוויית המגורים

בשכונת הכרמים

עיריית שדרות ממשיכה לפעול לפיתוח השכונות החדשות ולטיפוח השכונות הוותיקות. הפעם המיקוד על שכונת 'הכרמים' החדשה. גופי העירייה בהובלת ראש העיר בנו תוכנית לזיהוי את צרכיהם של התושבים ולטובת שיפור חווית המגורים בשכונה.

שכונת הכרמים ממוקמת בצפון מזרח העיר כהמשך לשכונת בן גוריון ולכן גם נקראה תחילה בן גוריון ב'. השכונה כוללת כ-620 יח"ד שכבר שווקו ורובן אף אוכלסו. כיום ישנה בניה מאסיבית של רבי קומות וצמודי קרקע שנמצאים בשלבי הגמר לקראת אכלוס.

בהובלת ראש העיר, אלון דוידי, נבנתה תוכנית ממוקדת על מנת לשפר את חווית המגורים בשכונת הכרמים. דוידי כינס לישיבות זום את כלל הגורמים המעורבים, בהם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מחזיק תיק שירות לתושב ושיקום שכונות פיזי, אורן נזרי, מנהלי אגפי שפ"ע, מהנדס העירייה, חינוך, שירות לתושב, מנהלת מחלקת תושבים חדשים, גזבר העירייה, אנשי החברה הכלכלית, המתנ"ס וכל גורם נוסף שרלוונטי לפיתוח השכונה.

התוכנית תפעל במספר תחומים במקביל. החל מהתקנת מערכות כריזה למצבי חירום, ניקיון השכונה ובתגבור עבודות גינון בגינות הציבוריות ובגני השעשועים שנבנו בשכונה. כמו כן, באגף שפ"ע ייערכו בצורה מיטבית לאיסוף אשפה וגזם בשכונה, ובהצבת מכולות מיחזור לקרטונים, בקבוקים ואריזות. בקרוב יותקנו ברחבי השכונה אשפתונים, ספסלים ופינות ישיבה מוארות.

לצד הישיבות עם התושבים שמתקיימות מזה זמן, צוותי העירייה יערכו סיור ברחבי השכונה על מנת לבדוק את המצב הקיים ולאמת שהכול מתנהל על-פי הדרישות.

במידת הצורך יבוצעו גם תיקונים וזאת כדי לשפר את רמת הדיור. בנוסף, לאחר שהאמפי שנמצא בתוך הפארק השכונתי יאושר לשימוש, העירייה תקדם פעילויות ברחבי הפארק, שמבנהו מתאים במיוחד לתקופת הקורונה.

יש לציין את השלוחה של מתנ"ס שדרות, הראשונה מבין ארבע שלוחות שהעיר עתידה להקים כחלק מהצמיחה הדמוגרפית שלה והכפלת מספר התושבים וכן צורך של תושבים רבים לצרוך את שירותי המתנ"ס. השלוחה שנחנכה לפני כחודשיים, תיתן מענה גם לשכונת הכרמים ובה יתקיימו חוגים, פעילויות לכלל הגילאים.

ראש העיר, אלון דוידי: "שדרות ממשיכה להתפתח ובימים אלה אנו עדים לבנייתן של שכונות חדשות, מרכזי תעסוקה, מסחר ובילוי. המטרה שלנו כהנהגת העיר, היא לשקם ולשדרג את השכונות הוותיקות ברחבי העיר ובמקביל לפתח שכונות חדשות ולדאוג לטובת התושבים. לשם כך, העירייה ושלוחותיה, פועלות לזיהוי צרכי התושבים ושיפור חווית המגורים בשדרות".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *