ערב מספרי סיפורים בשדרות – אגדות שהיו באמת

ערב מספרי סיפורים בשדרות – אגדות שהיו באמת

עיריית שדרות ממשיכה בפעולותיה הרבות לזיכרון מייסדי ומייסדות העיר ויחד עם הקרן לפיתוח והמתנ"ס תקיים ביום חמישי הקרוב (15/12) ערב מיוחד של מספרי סיפורים בהנחיית העיתונאי ג'קי לוי ובהשתתפות ראש העיר, אלון דוידי וראשי העיר לשעבר, עמיר פרץ ודוד בוסקילה.

ביום חמישי הקרוב, 15 בדצמבר, יתקיים במתנ"ס שדרות ערב מרגש שכולו נוסטלגיה.

הערב "אגדות שהיו באמת" הוא ערב שיזמו עיריית שדרות, הקרן לפיתוח שדרות ומתנ"ס שדרות ובשותפות עם מפעל הפיס והוא חלק מהמהלכים הרבים שמקדם ראש העיר, אלון דוידי, להנצחת מייסדיה של העיר שהלכו לעולמם ולשמוע את סיפוריהם של וותיקי העיר שחיים בקרבנו.

הערב המיוחד יורכב מסיפורים וזיכרונות משדרות שלפני שבעים שנה, משדרות הצומחת, מהעיירה שקמה בלב מדבר.

ד"ר אהרל'ה כהן, בן המקום, מנהל מרכז "שדרות לדורות" שמטרתו ניהול הארכיון העירוני ושמירת כל פיסת היסטוריה, ישיק בערב זה את אתר האינטרנט " סיפור מקומי שדרות" שאוגד בתוכו אוצרות של תיעוד, צילום, קטעי עיתונות וקטעי וידאו מימי ראשית העיירה, חומרים העומדים בפני כליה.

"שמנו לעצמנו מטרה", אומר אהרל'ה, "לנצור כל פיסת זיכרון, כל סיפור, כל נכס תרבותי שהזיכרונות נושאים איתם ולשמור למעננו ולמען הדורות הבאים – בהתאם למדיניות ראש העיר – להוקיר את וותיקי העיר החלוצים".

את המופע ינחה ג'קי לוי, מספר הסיפורים ואיש התקשורת רב הכשרונות, ויחד עם מספרי סיפורים מקומיים יועלו זכרונות מרגשים, מצחיקים ומרתקים. מפיקה ומביימת את הערב אילנית סוויסה.

בפאנל הראשון יתאספו ותיקי העיר בהם חנה אדר ושאול בן דוד ויספרו על הרגעים הראשונים של הולדת המקום, על ימי המעברה ואיך צמחה עיר מהחולות.

בפאנל השני ישתתפו בני הדור הראשון לעיר: דינה גורן, חיים אבו ומוטי פרץ והם יספרו על דמויות מיתולוגיות שבלעדיהן שדרות לא הייתה בית.

לפאנל השלישי יתכנסו אחר כבוד ראש העיר המכהן, אלון דוידי וראשי הערים לשעבר, עמיר פרץ ודוד בוסקילה. את קולו של יהונתן יפרח, שהיה ראש המועצה הראשון הנבחר של העיירה שדרות, יביא ד"ר אהרל'ה. הם יספרו על הרגע המיוחד בעבודתם כראשי ערים – "קבלת קהל",  וקהל הצופים ייחשף לסיפורים קומיים ונוגעים ללב.

את הערב ילווה בשירים נוסטלגיים הזמר רותם מאיר לוי והוא ייפתח בקוקטייל חגיגי מקרב לבבות ברחבת המתנ"ס.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "בדיוק עכשיו ששדרות בשיא הפריחה וההתפתחות, ישנה חשיבות מיוחדת להעביר הלאה את סיפורי הגבורה של החלוצים – דור המייסדים שהתקבצו הנה מתרבויות שונות, את הסיפורים על קשיי העלייה ואתגרי הקליטה, אלו שבמסירות נפש של ממש 'זרעו בדמעה' את יסודותיה החזקים של העיר הנפלאה שלנו והיוו את מימוש חזון הציונות בהתגלמותו, נמשיך להוקיר אותם ולפעול להנצחתם ולספר את הסיפורים היפים והמרגשים של שדרות".

â'÷é ìåé
öéìåí àøé÷ ñåìèï
29.06.2021

 

  • בתמונה: ועדת השמות הממשלתית קובעת את השם "שדרות" לישוב הקבע המכונה עד אז "גבים-דורות"
  • צילום ג'קי לוי: אריק סולטן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *