פברואר הזה יהיה יוצא מן הכלל

פברואר הזה יהיה יוצא מן הכלל

מדי שנה בחודש פברואר, מצדיעה החברה למתנ"סים לאנשים עם מוגבלויות במסר שכולו אהבה, שילוב והערכה. גם בעיר שדרות, בשנה הרביעית ברציפות, יתקיימו עשרות מפגשים מסוגים שונים שנועדו לעודד היכרות עם אנשים עם מוגבלויות, שמטרתן להביא למסר של אהבה ושותפות.

אירוע הפתיחה של החודש היה יוצא מן הכלל והכי שמח שיש. רכב וינטאג' מקושט נסע ברחבי העיר עם 2 שחקנים מחופשים ומשמחים, שהגיעו לגני החינוך המיוחד בעיר, חילקו לילדים בלונים והפתעות, רקדו ושמחו איתם. ככה פותחים את החודש הכי מיוחד בשנה.

לאורך החודש יתקיימו פעילויות מרתקות – הרצאות מעוררות השראה, הצגות, סרטים, הקראת ספר בשפת הסימנים בספרייה העירונית, פעילות עבור חולי פרקינסון במרכז לטיפול בעזרת בעלי חיים של מרכז חוסן, ערב נשים מפנק ופעילות שיא של מחלקת המשל"תים באגף לשירות התושב לקהילה תומכת חיים עצמאיים לנכים, קליפ קצר ביוזמת מרכז צעירים בו יחשפו באומץ שני תושבי שדרות המתמודדים עם מוגבלות שקופה וישתפו את הציבור הרחב באתגרים וגם בעוצמות של חייהם.

ניידת המשאלות תצא להגשים חלומות לילדים עם מוגבלויות, בלובי המתנ"ס תוצג תערוכה פרי ידיהם של תלמידי בית ספר הדר, ילדי כיתה ג' של כיתת התקשורת בבית ספר מדעים אלון ייהנו מאימון בחדר הנינג'ה של המתנ"ס, פרויקט מרגישים בבית יאתגר את תושבי השכונה באתגר "מנגישים את השכונה" בו יקבלו השכנים משימות ואתגרים הממחישים את החיים לצד מוגבלות וכך נוכל  ללמוד ולהפוך את המרחב הקרוב אלינו למונגש ומתחשב יותר.

עיריית שדרות תארח ילדים ובני נוער ליום הפוך בו הילדים ייקחו את המושכות לידיים ויחליפו את ראש העיר ועובדי העירייה ליום אחד.

בין האירועים השונים: אירוע מרכזי בהשתתפות הראל סקעת ולהקת שלווה לזכרם של ציון פרץ ז"ל שהיה מלווה את חגי זבלבסקי ז"ל, נער בעל צרכים מיוחדים עמו נהרג בתאונה דרכים טראגית ולזכרו של אבי אוחיון ז"ל שחי את חייו עם מגבלה שלא השפיעה על שמחת החיים שכה אפיינה אותו ובאה לידי ביטוי בעיקר באהדה הרבה שלו לספורט. את האירוע תפתח להקת גוונים.

המסר שמעודד המתנ"ס ומעודדת עיריית שדרות – לא רק בחודש "פברואר יוצא מן הכלל", אלא כל הזמן: לחשוב נגיש, להיות תמיד עם העיניים קדימה, להסתכל על האחר ולחשוב כיצד ניתן לסייע לו, גם ברמת הפרט וגם ברמה העירונית.

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה: "חודש 'פברואר יוצא מן הכלל' מלמד אותנו על קבלה, חושף בפנינו קשיים ועוצמה, מאחד אותנו יחד ומעלה על סדר היום את חשיבות השילוב והשוויון בחברה. אני מודה לראש העיר, אלון דוידי, למנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן, על ההשקעה הרבה והובלת המיזם בעיר, לצוות המתנ"ס על המסירות ולכל השותפים שלנו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *