פסטיבל הפרקינסון הראשון בארץ התקיים בשדרות

פסטיבל הפרקינסון הראשון בארץ

התקיים בשדרות

"מרעידים את הדרום": פסטיבל ראשון מסוגו לאנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון התקיים בשבוע שעבר בשדרות. לאירוע, בהובלת עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני, הגיעו כ-200 חולים מכל רחבי הארץ – מבית שאן ועד אילת. באירוע השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, נציגי המועצות האזוריות ומנכ"ל עמותת פרקינסון, אייל לוי. 

בשבוע שעבר התקיים במתנ"ס שדרות פסטיבל "מרעידים את הדרום". הרעיון לפסטיבל נוצר על-ידי קבוצת 'חברים בתנועה' שהוקמה בינואר 2019 ובה ישנם מתמודדים עם מחלת הפרקינסון משדרות, מהקיבוצים ומהמושבים בסביבה. היחידה הקהילתית באגף שירותים חברתיים (רווחה) בעיריית שדרות מעניקה ליווי מקצועי לקבוצה ונפגשת עימה בכל יום שלישי בשעות אחר הצהריים לשעתיים שבועיות. כמו כן, התכנים נקבעים על-ידי חברי הקבוצה ובהתאם לצרכיהם. בין התכנים השונים ניתן למנות מפגשים עם נציגי ביטוח לאומי, רופאים מומחים, פיזיותרפיסטים, פעילויות של התעמלות וריקודים, תזונה מבוקרת, הרצאות בנושאי אקטואליה ועוד. בנוסף, במהלך השנה מתקיימים אירועים מיוחדים כמו טיולים, ארוחות משותפות ופעילויות גיבוש. מטרת הקבוצה הינה לשפר את ההתמודדות עם המחלה, ללמוד יחד מניסיון הרבים, לתמוך בחברים הזקוקים לסיוע וחשוב מכל לא להרגיש לבד, אלא להיות חלק מקבוצה אופטימית שמחזקת ומעניקה שמחה.

במסגרת הקבוצה, יזמו לראשונה בישראל פסטיבל שנועד כולו למען אנשים אשר מתמודדים עם מחלת הפרקינסון. חשוב לציין כי הפסטיבל התקיים בזכות תמיכתן של עיריית שדרות, המועצה האזורית שער הנגב, מועצה אזורית שדות נגב וחברת 'פיזיוגרופ' אשר מתמחה בפיזיותרפיה לתופעות רלוונטיות למחלה. כאמור, בפסטיבל המוזמנים נהנו מיום שכולו כיף והנאה מבלי להתעסק בדיבורים על תרופות ומחקרים, אלא רק התעסקו בשירה, ריקודים, תיפוף, משחקי כדור ובעיקר בשמחה. הפסטיבל הסתיים במופע 'שני עולמות' של ג'יל ואמנון דמתי – צמד רקדנים אשר מופיעים בכל העולם ולהם פרסים רבים.

ראש העיר, אלון דוידי: "אגף שירותים חברתיים בעיריית שדרות פועל מסביב לשעון למען רווחת התושבים. אני נרגש שפסטיבל הפרקינסון הראשון מסוגו התקיים בעיר שדרות. אין לי ספק כי בזכות אותה קבוצה ובזכות קיום הפסטיבל, החולים אשר מתמודדים עם מחלה זו נהנו מכמה שעות של נחת ואושר מבלי להתעסק במחלה הכה קשה. תודה לכל מי שלקח חלק במיזם כה חשוב זה".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "כחלק מעבודתנו באגף שירותים חברתיים, אנו פועלים על מנת להגיע לכלל האוכלוסיות שזקוקות לסיוע, ליווי ותמיכה. אנו נמשיך לתת מענה לכולם ולהעניק להם את מיטב אנשי המקצוע על מנת להתמודד עם אותן הבעיות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *