פסטיבל קולנוע דרום 2022 יוצא לדרך

פסטיבל קולנוע דרום 2022 יוצא לדרך

כבכל שנה, בימים הללו העיר שדרות לובשת חג ומארחת זו השנה ה-21 את פסטיבל קולנוע דרום מיסודו של בי"ס לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 6-10/11/22 והוא יהיה גדול יותר, מפתיע יותר וחדשני יותר!

הפסטיבל יכלול שורה של אירועי קולנוע ותרבות – החל מהקרנות בכורה של סרטים מהארץ ומחו"ל בנוכחות היוצרים ועד לאירועי תעשיה רחבים שנועדו לפתוח ולפרוץ גבולות.

מאז היווסדו, מסמל הפסטיבל את חזית שיתוף הפעולה התרבותי בין מכללת ספיר לעיר שדרות ומוכיח את היותן פורצות דרך בתחום התרבות, יחד ולחוד. הפסטיבל שימש בשנותיו הראשונות להצגת סרטי הבוגרים ואט אט נוספו לו פנים נוספות, עד שצמח להיות פסטיבל בינלאומי ייחודי המוכר בארץ ובעולם, היחידי בין אשדוד לאילת שהוא פסטיבל בעל תוכנית מלאה ורבת פנים. צוות הפסטיבל מרענן את שורותיו ומי שינהל את הפסטיבל השנה הוא תמיר הוד שכבר ניהל את הפסטיבל בעבר ויצר חיבורים מדהימים עם העיר.

את הפסטיבל יפתח השנה בן העיר, רובי אלמליח המוכשר, בסרטו "דוד מלך ישראל השנייה" המגולל את סיפור חייו של דוד לוי, הפוליטיקאי והמדינאי, על כל המתחים והקונפליקטים שליוו את חייו. סרט הנעילה של הפסטיבל יהיה הסרט המדובר "בתולים", של היוצר המוכר מאור זגורי. הסרטים יוקרנו בנוכחות היוצרים. לאורך כל השבוע יוקרנו סרטים מהקולנוע המרוקאי, בניהם סרטים דוקומנטריים על מורשת יהדות מרוקו שיצרו יחד סטודנטים ממכללת ספיר וסטודנטים מאוניברסיטת בן גריר הסמוכה לעיר מרקש במרוקו. יתקיימו תחרויות סרטים יוקרתיות, אירוע מיוחד יוקדש לזכר השדרן והיוצר מודי בר-און ז"ל בהשתתפות חבריו וכמובן תכנית מוזיקה איכותית ומגוונת עליה אמון בן העיר, אוהד פרץ, שתשלב מוזיקאים מקומיים לצד מוזיקאים מרחבי הארץ ועוד ועוד ועוד!

ומעל כל אלה, גם השנה, העיר שדרות לא רק מארחת, אלא גם שותפה בהפקת הפסטיבל. עיריית שדרות, באמצעות האגפים השונים: מרכז הצעירים העירוני, אגף אירועים וספורט, מתנ"ס שדרות ושותפים נוספים המסייעים להצלחת הפסטיבל. כל יום, כל היום, יתקיימו אירועים ברחבי העיר: בסינמטק וברחבת הסינמטק, ברחבת "כיכר העיר" (בניין העירייה הישן, רחבת הפאבים), במרכז הצעירים ובמקומות נוספים. את הפסטיבל צפויים לפקוד משתתפים רבים מהארץ ומחו"ל וגם השנה, כמו תמיד, צפויה אווירה מיוחדת שניתן למצוא רק בעיר שדרות!

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "פסטיבל קולנוע דרום הוא מותג ושם דבר בעולם התרבות, הפנאי והבידור, כבר 21 שנים. משנה לשנה הפסטיבל מתרחב ומשתבח ואני בטוח שכל האורחים נהנו מחוויה תרבותית, איכותית פה, בעיר המיוחדת שלנו – שדרות. נמשיך לפעול מתוך מחויבות לספק לכם, תושבים ואורחים יקרים, חיי תרבות ופנאי עשירים ואיכותיים".

נשיא המכללה האקדמית ספיר, פרופ' ניר קידר:  "פסטיבל קולנוע דרום מגלם כמדי שנה את האיכות האמנותית והיצירתית של בית הספר לאמנויות הקול והמסך, תלמידיו ובוגריו, ואת חשיבות התרבות כמרכיב בחוסן של הנגב המערבי. כבר 21 שנה שקולנוע וטלוויזיה איכותיים נובעים מכאן, מעיין יצירה והפקה קסום שנובע בגבול הדרומי של ישראל אבל פורץ גבולות לכל הארץ והעולם. אנחנו גאים במסורת של האיכות ולא פחות מכך בחדשנות, במקוריות וביופי האמנותי שמציע הפסטיבל. תודה לכל מי שארגנו והפיקו, תודה לשותפות והשותפים שלנו, ותודה ענקית לסטודנטיות והסטודנטים ולבוגרות והבוגרים שלנו שמביאים לכל המדינה והעולם קולנוע מנצח!"

ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, פרופ' סמי שלום שטרית: "פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי והדרומי גם יחד, עם צוות צעיר, מוכשר ותוסס בהובלתם של תמיר הוד וליהיא בנימין, מצליח שוב להעמיד תכנית ייחודית, עשירה ומכובדת של יצירה ישראלית ובינלאומית, עלילתית ותיעודית, סרטים עלילתיים מלאים, סרטים קצרים, פיילוטים לסדרות, סרטי אנימציה ותחרויות שונות. בבסיס החגיגה הזאת תחרות קולנוע דרום חדש עם יבול עשיר מאוד של סרטי הבוגרים שלנו השנה, שרק הולכים ומשתבחים. הפסטיבל גם חוזר למסורת התכנית ״פורץ גבולות״ ויגיע השנה גם לרהט, נתיבות ואופקים וקיבוצי שער הנגב. ובשדרות עצמה הפסטיבל יגיע שוב לבתי התושבים ולצלמים שונים והחגיגה תכלול גם ערבי שירה, פוקוס מרגש על מרוקו ומוזיקה ברחבת הסינמטק ובמתחם הפאבים בשדרות, אל תוך הלילה. בואו לדרום, מחכים לכם".

  • צילום רובי אלמליח: migul bueno
  • צילום פנגואה: איתי גולן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *