פעילות ענפה ב"בית גלעד לזכרם" בשדרות

פעילות ענפה ב"בית גלעד לזכרם" בשדרות

זוכרים את הנופלים: עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני ממשיכים בפעילות ב'בית גלעד לזכרם' שנועד להנציח את נופלי העיר שדרות במלחמות ישראל ופעולות האיבה. המרכז פתוח לציבור ומדי שבוע מתקיימות בו פעילויות שונות כמו הרצאתו של אהרון קרוב- הפצוע הקשה ביותר במצבע 'עופרת יצוקה', כתיבת ספרי הנצחה לנופלים, סדנת כתיבה ועוד.

בשנת 2019 פתחה עיריית שדרות את "בית גלעד לזכרם" – אתר להנצחת זכרם של בנים, תושבים ולוחמים בני ותושבי שדרות, חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. כאמור, במשך השנים עלה לא פעם הצורך להקים מבנה לזכרם של הנופלים ובעקבות כך ראש העיר, אלון דוידי, גייס את הכספים הנדרשים ויחד עם המתנ"ס העירוני ומשרד הבינוי והשיכון הם הקימו עבור המקום מבנה בצמוד לספרייה העירונית. מטרת המרכז היא לשמר את זכרם של הנופלים ולהוות מרכז שבו תושבי העיר יוכלו להגיע ולהכיר את החללים, לראות תמונות שלהם, לשמוע את סיפורם ובכך לשמר את המורשת שהנופלים השאירו במותם. חשוב לציין, כי המרכז פתוח לציבור הרחב ומדי שבוע מתקיימות בו פעילויות שונות. בכל יום שני, מגיעות לבקר במקום קבוצות של תושבים וותיקים, גמלאי העיר, ושומעות הרצאות שונות, בהן של אהרון קרוב- הפצוע הקשה ביותר במבצע 'עופרת יצוקה'. בהרצאתו, קרוב משוחח על פציעתו, על השיקום שלו, על צמיחה ותקווה.

כעת, ישנם גם פרויקטים חדשים שנפתחו ב"בית גלעד לזכרם". אחד מן הפרויקטים הוא כתיבת ספרי הנצחה לנופלים. בפרויקט זה משתתפות תלמידות האולפנית שמגיעות למרכז ומבצעות חקר לימודי בספריה העירונית. בנוסף, הפרויקט השני הינו סדנת כתיבה- 'כותבים געגוע'. מדובר על סדנה שמורכבת משני מפגשים בבית גלעד לזכרם ובה משוחחים על זיכרון, געגוע ועל החיים בצל האובדן. מנחת הסדנה הינה אילנית סוויסה.

כמו כן, בעוד קצת יותר מחודש מדינת ישראל תציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה ולכן חשוב לזכור את הנופלים ולהתייחד עם כאבן של המשפחות לא רק ביום זה אלא במשך כל השנה. למידע ופרטים נוספים אודות פעילות 'בית 'גלעד לזכרם', ניתן להיכנס אל האתר הרשמי ואל אתר עיריית שדרות.

ראש העיר, אלון דוידי: "העיר שדרות זוכרת את הנופלים ומתייחדת עם כאבן של המשפחות השכולות לא רק ביום הזיכרון, אלא במהלך כל השנה. הנופלים הם חלק מאיתנו, חלק מההיסטוריה של העיר ולכן הם לעד יזכרו בליבנו וב'בית גלעד לזכרם' שנועד לשמר את מורשתם. אני מזמין את הציבור הרחב להיכנס אל אתר המרכז ולהגיע למקום ולשמוע עוד על הנופלים שבמותם ציוו לנו את החיים".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "במתנ"ס העירוני אנו אחראים על הפעלת 'בית גלעד לזכרם' ועל הנצחת הנופלים. תודה רבה לראש העיר, אלון דוידי על הקצאת המשאבים ולעובדים שמפעילים את המרכז. יחד נזכור כולנו את חללי העיר שדרות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *