צוערי השלטון המקומי הגיעו ללמוד משדרות

צוערי השלטון המקומי הגיעו ללמוד משדרות

במסגרת סמינר בו הם משתתפים, הגיעו לשדרות צוערים לשלטון המקומי בחינוך הבלתי פורמלי ללמוד על הפעילות והעשייה החינוכית הענפה בעיר.

בתחילת השבוע הגיעו לשדרות קבוצה של 20 צוערים מרחבי הארץ במטרה להכיר וללמוד מהעיר ומדמויות מפתח משמעותיות, על העבודה והעשייה בכלל ובתחום החינוך והרווחה בפרט.

הצוערים נפגשו עם מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, ושמעו ממנו הרצאה על תנופת העשייה בתחום החינוך וקיבלו סקירה על חזון ראש העיר ויישומו במערכת בחינוך העירונית, קלימי שיתף את הקבוצה בהתפתחותה המואצת של העיר והציג את מגמת צמיחה שמתבטאת בכמות התלמידים ומוסדות החינוך בעיר. גנים ובתי ספר חדשים נבנים, כוחות הוראה חדשים ומקצועיים שמצטרפים לנבחרת החינוך האיכותית בה משלבים תהליכי למידה וידע המעניקים מיומנויות המתאימות למאה ה-21.

כמו כן, נפגשו הצוערים עם מנהל אגף לשירותים חברתיים (רווחה) עידו ז'ולטי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, מנהלת פרויקטים פדגוגיים, מעיין בר יוחאי ועם יפה מלסה, מנהלת תוכנית 360. במהלך היום, הצטרפו לקבוצת הצוערים, קציני ביקור סדיר, עובדים סוציאליים, ביקרו ביחידה לקידום נוער, ברשת המועדוניות לילדים, במרכז חוסן, במועדון 'שדרוק' ולסיום במצפה שדרות-אנדרטה הארבעה (גבעת קובי). כמו כן, נהנו הצוערים בביקור בבית המייסדים, שם נחשפו להיסטוריה של העיר ולעושרה התרבותי ואף נהנו מסיור קולינרי טעים ומפנק במיוחד, בהדרכתה של דליה הראל.

מי שהובילה את הקבוצה היא אור דוד, עובדת המתנ"ס ומי שמובילה בו את תחום הקהילה, שהיא בת העיר ואחת ממשתתפי תוכנית הצוערים.

צוערים לחינוך בלתי פורמלי היא תכנית ייחודית מטעם משרד החינוך, מינהל חברה ונוער וארגון שותפויות רוטשילד, הפועלת לשיפור החינוך בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי וחיזוק ההון האנושי במערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "שמחנו מאוד לארח את הצוערים, והשמחה הייתה כפולה לנוכח העובדה שמובילת הביקור, אור דוד, שמקדמת את תחום הקהילה במתנ"ס העירוני, היא בת העיר ומשתתפת בתוכנית. הצוערים שמעו וראו מגוון מודלים ותוכניות בתחום החינוך, שאנו מובילים כאן ואני משוכנע שהם יישמו דברים שלמדו ושמעו כאן. העובדה שהצוערים הגיעו אלינו מוכיחה ששדרות היא עיר שמהווה מודל לחיקוי ואנחנו גאה על כך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *