ציוד חדש נתרם לגן "תלתן" בשדרות

ציוד חדש נתרם לגן "תלתן" בשדרות

ילדי גן תקשורת "תלתן" בשדרות נהנים בימים אלה מציוד חדש שקיבלו בתרומה מקהילת נשות "סרסוטה – מאנאטי" בזכות הפעילות הענפה של עמותת "חברים למען החברה", שפועלת בעיר מזה 14 שנה. בשבוע ניתן הציוד לגן בנוכחות ראש העיר, אלון דוידי, וחברי העמותה.

עמותת "חברים למען החברה" פועלת מזה שנים רבות למען גנים לחינוך מיוחד בשדרות. מדובר על מיזמים רבים שנועדו לדאוג לרווחתם של הילדים שנמצאים באותם גנים, לדאוג לרכישת ציוד מתקדם עבורם ואף חוגי בישול ואפייה.

בשבוע שעבר נחנך מחדש גן 'תלתן' – גן תקשורת בעיר. הגן שכן בעבר במעון בשכונת הכלניות והשנה עבר למשכנו החדש ברחוב יהודה הלוי לאחר שיפוץ במקום של העירייה בעשרות אלפי שקלים. עמותת "חברים למען החברה" נרתמה לגייס לגן ציוד פרא-רפואי ומשחקים טיפוליים. מדובר על עמותה המורכבת מבוגרי מחזור י"ב של המכללה לביטחון הלאומי שב-14 השנים האחרונות פועלת ותורמת בעיר ומתמקדת בחינוך, השכלה והעשרה בעיקר לילדים ונוער בסיכון ולמשפחות במצוקה.

באירוע נכחו ראש העיר, אלון דוידי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, מנהלת מחלקת חינוך מיוחד, סוניה שרביט וחברי העמותה "חברים למען החברה" – מוטי בירן, יוסי שניר (שש), שלמה גל ונעם שפירא. חשוב לציין, כי זוהי לא התרומה היחידה של העמותה, אלא מדובר על מספר רב של פעולות ותרומות.

נכון להיום, בעיר שדרות יש כשישה גנים לחינוך מיוחד שמתוקצבים על-ידי העירייה ומשרד החינוך. בזמן הקורונה, עמותת "חברים למען החברה" תרמו יחד עם העירייה משחקים שונים ומותאמים לכל ילד וזאת בנוסף לתרומות של ציוד טיפולי שרכשו לכל אחד מן הגנים. כמו כן, הם תרמו גם מדפסות צבעוניות לכל גן, אינטרנט אלחוטי שכולל התקנה + שירות לשנה, ערכות לילדים ואף קיום חוגי בישול בכל הגנים כולל רכישת המוצרים. חשוב לציין כי התרומה לא הייתה רק לגני החינוך המיוחד, אלא גם לכיתת תקשורת בבית הספר 'מדעים אלון' וגם לחלק ממטופלי רווחה.

ראש העיר, אלון דוידי: "בעיר שדרות אנו משקיעים בחינוך הילדים שלנו, לכן חשוב לנו מכל לדאוג לרווחת כל הילדים ובמיוחד לילדים שנמצאים במסגרת חינוך מיוחד. אני רוצה להודות לעמותת 'חברים למען החברה' שתורמים רבות בשנים האחרונות לשדרות ועובדים בשיתוף פעולה יחד איתנו כדי לרכוש ציוד ומשחקים טיפוליים לגנים".

סגן ראש העיר וממונה תיק חינוך, אלעד קלימי: "מערכת החינוך העירונית שמה את תחום החינוך המיוחד בראש סדר העדיפויות. ואני שמח על שיתופי פעולה מיוחדים שכאלה הנותנים לילדים היקרים הללו את המירב להצליח למרות האתגרים. תודה ל'חברים למען החברה' ששותפים ותורמים רבות לתחום החינוך המיוחד וכמובן תודה לסוניה שרביט על המסירות האינסופית ועבודה נפלאה".

מנהלת מחלקת חינוך מיוחד, סוניה שרביט: "אני רוצה להודות לעמותת 'חברים למען החברה' על שותפתם המלאה יחד עם העירייה למען מתן מענים חינוכיים וטיפוליים מיטביים לילדנו בעלי הצרכים המיוחדים".

אלוף משנה במילואים נועם שפירא, המתנדב בעמותת "חברים למען החברה": "תודה ל'חוג הנשים התורמות' בארצות הברית על תרומתן לתמיכה בילדים עם צרכים מיוחדים, ביוזמת עמותת 'חברים למען החברה' בעיר שדרות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *