צעדת "די לפגיעות מיניות" הגיעה לשדרות

צעדת "די לפגיעות מיניות" הגיעה לשדרות

כ-50 בנות פנימיית "עדן" לנערות בסיכון מקיבוץ כרמיה צעדו השבוע ברחבי העיר בשדרות בקריאה לפעול למניעת פגיעות מיניות כלפי נערות ונשים. לצעדה הצטרפה מ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, עובדות מתנ"ס ועירייה ותושבות העיר.

ביום שני השבוע התמלא הרחוב הראשי בשדרות, דרך מנחם בגין, ב-50 בנות ונשים, אשר כולן יחד קראו בקול גדול "די לפגיעות המיניות". זאת, בצל פרשת הכדורגלנים והקטינות שעודנה נחקרת במשטרת ישראל ואירועים נוספים בתקופה האחרונה.

את הצעדה יזמו הבנות והמדריכות בפנימיית "עדן", בשיתוף עם נעמת, העירייה ומתנ"ס שדרות, הפנימייה הינה טיפולית לנערות בסיכון הנמצאת בקיבוץ כרמיה. חלק מהבנות בפנימייה עברו אירועים של פגיעות מיניות והדבר בדמן.

בנות הפנימייה יצאו למסע ברחבי ישראל ובחרו בעיר שדרות, כעיר מרכזית בשדרות ובנגב המערבי.

עיריית שדרות, נעמת והמתנ"ס נרתמו לסייע לבנות באמצעים שונים ואף שלחו נציגות לצעדה, ללוות, לומר אמירה ולצעוד יד ביד.

הצעדה החלה בספרייה העירונית והסתיימה במתחם המול 7. במהלך הצעדה שוחחו הבנות עם העוברים והשבים מתוך מקומן האישי וניסו להשפיע על כולם לקחת חלק במאבק.

עיקר הצעדה עסק במשמעות היותן נשים בחברה, חשיבות הבחירה והזעקה של כולן: ״מחזירות את הכוח לידיים שלנו״, ״לא בובה של אף אחד״.

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, המשמשת גם כיו"ר מרחב אשקלון בנעמת: "אני רואה חשיבות רבה ליוזמה החשובה של פנימיית עדן. העלאת המודעות בקרב הציבור למיגור תופעת ההטרדות המיניות כלפי נשים, נערות, ילדות וגברים, הינה גם מניעה וצריך להוקיע את התופעה הזו מקרבנו, יישר כוח לעמותת עדן, הנותנת הזדמנות לילדות, נשים ונערות, לבנות לעצמן את החיים שהן היו רוצות והזדמנות אמיתית לבנות את החיים שלהן הן ראויות לגדילה אישית, התפתחות פנימית ואהבה עצמית. אני מודה לאור מפנימיית 'עדן', למתנ"ס, לעירייה וארגון נעמת על שיתוף הפעולה וכמובן לכל מי שהצטרף לצעדה על מנת להעלות את המודעות למניעת הטרדות מיניות כלפי נשים וגברים כאחד".

·        מצורפת ההודעה ותמונות מהצעדה. צילום: סמדר עטר (כפוף לקרדיט)

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *