צעירי שדרות- הבית שלכם משתדרג!

צעירי שדרות- הבית שלכם משתדרג!

עיריית שדרות מתחילה בהקמתו של מבנה חדש למרכז הצעירים העירוני. המבנה החדש יכלול כיתות לימוד, קורסים והכשרות מקצועיות, מתחמי ישיבה משותפים, חללי עבודה, חדרי ישיבות, גלריית אומנות, מתחמים ירוקים, אולמי כנסים ואירועים ואפילו גג למסיבות ומופעים.

מרכז הצעירים העירוני הוקם בשנת 2006 ומאז התפתח והפך להיות אחד מהמרכזים הבולטים בארץ המציע מגוון שירותים רחב שלא ניתן למצוא בכל רשות.

אלפי צעירים עוברים במרכז מידי שנה וזוכים לקבל ייעוץ ואבחון אישיים בתחומי ההשכלה, התעסוקה, הזכויות ופיתוח הקריירה.

כל צעיר שנכנס למרכז יוצא עם "חליפה אישית" שנתפרה במיוחד למידותיו ובעזרת המענה המקיף הניתן במרכז בתחומים השונים, הצעיר יכול לחסוך אלפי שקלים בשנה!

בנוסף, יחד עם האגפים השונים, מרכז הצעירים מייצר מגוון אירועי תרבות ופנאי עבור קהל היעד ומפעיל מגוון פרויקטים קהילתיים הנועדים לחבר בין אוכלוסיות ולהעצים את הצעירים והצעירות המשתתפים בהם.

בתחילת דרכו, מרכז הצעירים לא היה גוף עירוני ועם כניסתו לתפקיד לפני כ-9 שנים הנחה ראש העיר, אלון דוידי, להפוך את מרכז הצעירים לגוף עירוני, העביר וגייס עבורו תקציבים ומשאבים רבים ובימים האחרונים, לאחר שנים של תכנון, מחשבה וגיוס כספים, בישר ראש העיר כי עיריית שדרות תחל בהקמתו של מבנה חדש למרכז הצעירים העירוני.

המבנה יוקם במתחם בו ממוקם היום מרכז הצעירים, ברחבת הסינמטק, אליו יתווספו עוד כ-1200 מטרים חדשים ויינתן מענה לעשרות הקורסים, ההכשרות והסדנאות המתקיימים במרכז צעירים מידי שנה.

המרכז ימשיך להיות מקום מפגש תוסס, בו אלפי צעירים וצעירות מגיל 18-40, מוצאים מענה לצרכים רבים שעוזרים להם להגשים את עצמם ולהוביל בהמון תחומים חשובים.

המבנה יכלול כיתות לימוד, קורסים והכשרות מקצועיות, מתחמי ישיבה משותפים, חללי עבודה, חדרי ישיבות, גלריית אומנות, מתחמים ירוקים, אולמי כנסים ואירועים ואפילו גג למסיבות ומופעים.

פיתוח המרכז יישען על שילוב המרחב הקהילתי לצד פיתוח קריירה עבור תושבי שדרות.

הפרויקט העצום הזה נאמד בעלות של 10 מיליון ₪ וממש בקרוב הבנייה תצא לדרך.

מנהלת מרכז הצעירים, דניאל גרינברג-מרדכי, ביקשה להודות לראש העיר על שנים של חלומות שהפכו למציאות. "שעות של שיחות עם צעירים, סקרים ולמידת הצרכים בשטח התגבשו למקום אחד שיכיל בתוכו כל מה שצעיר צריך והרבה הרבה מעבר! אין ספק שצעירים בשדרות מקבלים יותר", אמרה גרינברג-מרדכי.

ראש העיר, אלון דוידי: "הפרויקט הזה מרגש אותי באופן מיוחד. בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים המתחוללים בעולמות הצעירים, שוק התעסוקה משתנה, הצרכים משתנים וגם סדרי העדיפויות לא כמו שהיו עד היום. אני שמח לומר שהיינו ראשונים לפרוץ דרך בהיבט התעסוקתי והמקום הזה הולך לתת ביטוי לכל אלה. לתת מענה גם לנפש וגם לפיתוח הקריירה, גם לפן הקהילתי וגם לבניית העתיד. יחד עם כל התוכניות שאנחנו מקדמים במהלך השנה והמלגות שאנחנו נותנים אני מבטיח להמשיך לעשות ולהביא את הטוב ביותר עבורכם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *