קורס ללימודי Salesforce בשדרות

קורס ללימודי Salesforce בשדרות

אלעד מערכות ונגב תשעשרה השיקו יחד עם עיריית שדרות את קורס ה- Salesforce הראשון בנגב. הקורס מיועד לתושבי שדרות והנגב המערבי ומי שיעבור אותו בהצלחה יתקבל לעבודה בשלוחת אלעד מערכות שצפויה לקום במשרדי נגב תשעשרה בשדרות.

עיריית שדרות ממשיכה לבצע מהלכים משמעותיים בתחום התעסוקה עבור תושביה. השבוע הושק במשרדי נגב תשעשרה ברחוב רמב"ם/רון שוקרון קורס ראשון ללימודי Salesforce בחברת אלעד מערכות.

על-פי הערכות הרשות לחדשנות, המחסור בעובדים בהייטק עומד על כ-15 אלף משרות פנויות, אך רק 10 אחוזים מהן מוצעות באזור הדרום ורק 4.5% מכלל המשרות הן מו"פ (מחקר ופיתוח). הדבר נובע, בין היתר, בשל מיקומה של התעשייה במרכז הארץ, מה שמונע ממנה למצות את פוטנציאל העובדים העצום הקיים בפריפריה. המחסור בעובדים, לצד הרצון לקדם גיוון תעסוקתי, גורם בשנים האחרונות לחברות ההייטק להרחיב את אזורי החיפוש גם לפריפריה באמצעות עבודה מהבית או פתיחת שלוחות מקומיות ומגפת הקורונה רק האיצה את התהליכים הללו.

לצד זאת, מחקר של ה- OECD מצא כי בפריפריה בישראל קיימת "מלכודת כישורים". כלומר, אין היצע עבודות ראוי לבעלי כישורים בינוניים וגבוהים, ולכן קיים קושי לפתח פעילות כלכלית בעלת ערך מוסף המשמשת ליציאה מה"מלכודת". הדרך ליציאה מהמלכודת מורכבת, שכן בהיעדר ביקוש אין לאוכלוסייה המקומית תמריץ להשקיע בפיתוח כישורים וברכישת השכלה, ומנגד, בהיעדר היצע של עובדים בעלי כישורים גבוהים אין לפירמות תמריץ להשקיע. פתרון הוליסטי הינו זה שמשלב הכשרה מקצועית לצד יצירת היצע מקומות עבודה איכותיים.

קורס ההכשרה המקצועית להייטק של אלעד מערכות הושק בנגב תשעשרה בשדרות בעקבות התפתחות והתבססות פלטפורמת ה-CRM בעולם. חברת ServiceWise by Elad, מנהלת פעילות ה- Salesforce בחברת אלעד, פעילה בשוק הישראלי מאז 2008. כשותפה מובילה של Salesforce  בישראל קידמה את המהלך עם נגב תשעשרה, שחקנית משמעותית בשוק התעסוקה של הנגב המערבי וזו רתמה את עיריית שדרות למהלך שיוביל לשילוב תושבי העיר והאזור במערך העובדים של החברה שממוקמת במרכז הארץ.

הקורס מנוהל על-ידי צוות מומחים מחברת ServiceWise by Elad, אייל מורד, ראש צוות יישום ואוהד כהן, מנהל פרויקטים וחבר קיבוץ בארי, וישתתפו בו כעשרה סטודנטים שעברו תהליך מיון, מבחנים וראיונות התאמה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "השקת הקורס החשוב ללימודי Salesforce היא נדבך נוסף וחשוב בתחום התעסוקה האיכותית שנמצאת במגמת תנופה והזנקה לטובת פיתוח פתרונות להשמה תעסוקתית וליצירת הזדמנויות מקצועיות. בכלל, נגב תשעשרה הוא מודל מוצלח שבשותפות עם עיריית שדרות מנגיש תעסוקה איכותית לתושבי שדרות וגורם לרווחה כלכלית לעובדים בתחום".

עינת צור-שיין, מנכל"ית משותפת ב- ServiceWise by Elad: "החברה בגדילה מואצת ואנחנו מרחיבים עוד יותר את מעגלי התעסוקה עם עובדים איכותיים נוספים עבורנו ועבור לקוחותינו. מתוך הבנה שעובדים איכותיים לומדים, מתגוררים ועובדים בכל רחבי הארץ ולא רק במרכזה, החלטנו לפתוח את קורס הכשרת מנהלי Salesforce דווקא בנגב בשיתוף פעולה עם נגב19 והמועצות המקומיות. אנחנו מתרגשים להתחיל בהכשרה ושואפים להקים בהמשך שלוחה פעילה עם פעילות ענפה בנגב".

חנה רדו, יו"ר קבוצת תשעשרה אמרה כי "נגב תשעשרה הפכה לשחקן משמעותי בתחום התעסוקה בנגב המערבי שיודע לבצע את החיבור המוצלח ביותר בין חברות שיושבות במרכז הארץ לבין הקהילה המקומית. אנו גאות להביא עוד חברת ענק לשדרות ולייצר עבור התושבים הזדמנויות תעסוקתיות ומקצועיות חדשות באמצעות חיבור לחברות המובילות במשק המספקות הכשרה עם אופק תעסוקתי מובנה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *