קליניקה לייעוץ משפטי חינמי בשדרות

קליניקה לייעוץ משפטי חינמי בשדרות

סיוע משפטי במיצוי זכויות: עיריית שדרות, בשיתוף המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר, מפעילים קליניקה למשפט ומנהל הביטחון הסוציאלי. המטרה היא לסייע לתושבים במיצוי הזכויות מול ביטוח לאומי וכל זאת ללא תשלום כלל.

תושבים רבים אינם יודעים מהן הזכויות שמגיעות להם או כיצד עליהם להתנהל מול המוסד לביטוח לאומי בכל הנוגע לקצבאות, כספים או כל סיוע אפשרי. לפיכך, קיימות קליניקות לסיוע משפטי אזרחי אשר מעניקות סיוע משפטי לאנשים חסרי יכולת כלכלית שאינם מסוגלים לשכור את שירותיו של עו"ד שיפעל בשמם ויממש את זכויותיהם. פעמים רבות, אנשים חסרי אמצעים כלכליים אינם מודעים לזכויותיהם ולא פועלים על מנת ליהנות מהן. בהתאם לכך, נולד שיתוף הפעולה בין עיריית שדרות לבין המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר. מדי יום חמישי, מגיעה לשדרות עורכת הדין טל גרינברג בר-חי, יחד עם סטודנטים הלומדים לתואר ראשון במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר. הקליניקה המשפטית מסייעת במיצוי הזכויות מול ביטוח לאומי כמו הבטחת הכנסה, נפגעי פעולות איבה, נכות, זיקנה, סיעוד, לידה, אבטלה ועוד. חשוב לציין כי כל העזרה והסיוע הן ללא תשלום!

המחסור באמצעים מונע עשיית צדק ואף מביא לכך שאנשים ללא יכולת כלכלית אינם מיוצגים כראוי וזכויותיהם אינן ממומשות ואף נרמסות. כמו כן, דוגמה לסיוע של הקליניקה המשפטית ניתן לראות בתחילת השנה כאשר הגיעה תושבת העיר לבקשת סיוע. בסוף התהליך כאשר צוות הקליניקה ליווה אותה, היא הוכרה בביטוח לאומי כנפגעת פעולות האיבה ואף קיבלה מענק של 211,000 ₪. אז אם גם אתם נתקלתם בבעיה במיצוי זכויות מול ביטוח לאומי אתם מוזמנים גם!הקליניקה פועלת בימי חמישי בשעות 09:00-15:00 | 18:00-20:00, 'ביחידה הקהילתית', רחוב הרצל 59, שדרות. בנוסף, ניתן לתאם מראש בטלפון 054-6113935 או בכתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *