ראשי רשויות העוטף לשר אלקין: אפשר את פעילות הנוער בקיץ

ראשי רשויות העוטף לשר אלקין:

אפשר את פעילות הנוער בקיץ

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, וראשי המועצות בעוטף עזה, פנו השבוע לשר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין, בבקשה להחריג את בני הנוער בעוטף ולאפשר להם להגיע למסגרות הפורמליות של הקיץ. "הילדים שלנו צמאים לשגרה, מסגרות הקיץ קריטיות לילדים שלנו", כתבו ראשי הרשויות.

בשל שיעורי התחלואה הגבוהים בנגיף הקורונה והחמרת ההנחיות, הודיעו לאחרונה משרד הבריאות ומשרד החינוך על הפסקת הפעילויות הפורמליות בקיץ לילדים מכיתה ה' ומעלה. משרד הבריאות איפשר את הפעילות של החוגים, תנועות הנוער, החינוך הבלתי פורמלי והאולפנים לילדים עד כיתה ד' בלבד.

ראשי הרשויות בעוטף עזה – אלון דוידי משדרות, איתמר רביבו מחוף אשקלון, תמיר עידאן משדות נגב, אופיר ליבשטיין משער הנגב וגדי ירקוני מאשכול – שלחו מכתב לשר להשכלה גבוהה ומשלימה, ח"כ זאב אלקין, בבקשה להחריג את רשויות עוטף עזה מהנחיה זו.

"במשך כשני עשורים חיים ילדינו תחת איום בטחוני בלתי פוסק. ירי טילים, מנהרות טרור, בלוני תבערה ולאחרונה גם הדי פיצוצים עזים ויומיומיים מכיוון מצרים. מציאות זו מייצרת חרדות, סף רגישות ודריכות גבוה השונה מכל מקום אחר בארץ", כתבו.

עוד ציינו: "אחרי תקופה ארוכה של הסלמות חוזרות וכעת משבר קורונה, הילדים שלנו – ילדי עוטף ישראל, צמאים לשגרה. המסגרות הפורמליות של הקיץ בעוטף עזה, הן לא רק מסגרת, אלא אי של יציבות ושגרה, שני מרכיבים חשובים שאנחנו עמלים יום יום לייצר מתוך ההבנה שבהם תלוי החוסן הנפשי של ילדינו. כל גורם מוסמך וגם אנחנו כראשי הרשויות, יודעים שמסגרות הקיץ הינן קריטיות לילדים שלנו, יותר מבכל מקום אחר. הן מאפשרות ליווי ותיווך של המציאות המורכבת באזורנו".

לסיום מבקשים ראשי הרשויות מהשר אלקין להחריג את רשויות עוטף עזה, "מתוך ההבנה שכאן מדובר בפיקוח נפש של ממש. המסגרת היא המזור הטוב ביותר באזורנו. אנו גאים ביכולת שלנו להעניק זאת לילדי העוטף ומבקשים את עזרתך להמשיך ולהעניק לילדינו שגרה".

המכתב נשלח גם לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הבריאות, יולי אדלשטיין, וראש המל"ל, מאיר בן שבת.

בתוך כך, העלה השבוע ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, פוסט תמיכה בתנועות הנוער וקריאה לממשלה למנוע את הקיצוץ בתקציביהן ואת אפשרות סגירתן. "לא רק בימי הקורונה ובעיתות חירום בשדרות- בכל יום הנערים והנערות הנפלאים האלו נמצאים בשטח, מלאי מרץ, חדורי מטרה, עם ערכים שרק ראויים להערצה", כתב דוידי, "כל שינוי וקיצוץ פוגע ישירות בדור העתיד של העם הנפלא הזה, אני קורא לכולם להצטרף לתמיכה בתנועות הנוער- ויחד בטוח שנצליח לשנות את הגורל".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *