רצים לזכרו: שש שנים למרוץ ע"ש אבי גרונוב ז"ל

רצים לזכרו: שש שנים למרוץ ע"ש אבי גרונוב ז"ל

מקיף כללי ע"ש גוטוירט בשדרות קיים השבוע את המרוץ השנתי – זו השנה השישית, לזכרו של לוחם מג״ב ובוגר בית הספר, אבי גרונוב ז״ל. 

ביום שלישי השבוע התקיים המרוץ השנתי לזכרו של אבי גרונוב ז"ל, בן העיר שדרות, שנהרג לפני שש שנים מפליטת כדור מנשק שאחז חברו בבסיס מג"ב ביד מרדכי. אבי, בן 19 במותו, הותיר אחריו הורים ושתי אחיות. הוא היה לוחם ביחידה "סמ"ג 5" של מג"ב דרום ונטמן בבית העלמין בשדרות.

ביום השנה למותו של אבי, הגתה מחנכת הכיתה שבה למד במקיף כללי אמי"ת ע"ש גוטוירט, רויטל גורדון מגירא, רעיון שינציח אותו בצורה יוצאת דופן – מרוץ לזכרו של אבי ז"ל, ומאז המרוץ הפך למסורת ומתקיים זו השנה השישית.

המרוץ יצא מכפר איבים והסתיים בבית העלמין, ובו לקחו חלק ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנהל בית-הספר אדי דגן, מורי, בוגרי ותלמידי בית-הספר וחבריו ללימודים, חיילי מג"ב – סמ"ג 5 וכמובן בני משפחת גרונוב. בתום המרוץ הניחו זרים על קברו של אבי ז"ל ועל קבריהם של חללי צה"ל בני שדרות בחלקה הצבאית.

בחטיבת הביניים, ציינו את זכרו של אבי בצעדת ערכים לפארק עזריאלי שם למדו עוז וענווה עם המורה לשל"ח, יוסף בן חיים.

לאחר מכן, התקיים באולם 'גיטיס', טקס הענקת גביעים וחלוקת מדליות למשתתפים, במעמד ראש העיר וממלא מקומו, מנהל בית-הספר ומשפחת גרונוב.

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "המרוץ הנפלא הזה משקף את דמותו של אבי ז"ל ואת מידותיו הנאצלות. אבי היה חרוץ. חדור מטרה ותמיד חתר להצליח בכל שלב בחייו. למרות היותו בן יחיד, הוא התעקש להיות לוחם במג"ב כדי לתרום לביטחון המדינה. בחייו הקצרים הוא לימד את כולנו מהו אידאליזם ואיך נראה 'מלח הארץ' בהתגלמותו. כולנו מחבקים את משפחת גרונוב יחד עם כל משפחת גוטוירט, בהובלת המנהל היקר, אדי דגן, והצוות המסור והתלמידים הנפלאים שעושים הכול כדי לזכור ולכבד את אבי ז"ל".

מנהל בית הספר, אדי דגן: "חשוב לשמר את המסורת של המרוץ לעילוי נשמתו של בוגר ביה"ס אבי גרונוב ז"ל. אבי רץ כל חייו לעבר המטרות והיעדים שסימן לעצמו, הוא התנדב להיות הראשון תמיד, ללא מורא ופחד, תוך שהוא מסכן את חייו למען הצלת חיים של אנשים אחרים. למרבה הצער, מרוץ החיים של אבי נגדע בתחילת הדרך. אנו נמשיך את דרכו וביה"ס ימשיך ללוות את משפחתו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *