שביל אופניים סובב שדרות יוצא לדרך

שביל אופניים סובב שדרות יוצא לדרך

עיריית שדרות יוצאת לדרך עם פרויקט תיירותי חדש: 'שביל אופניים סובב שדרות' בעלות של למעלה מ-5 מיליון שקלים שיכלול פיתוח של שביל הציר ההיקפי החיצוני בשדרות ממצפה שדרות ועד לפארק הארכיאולוגי "גן טעמי קדם". 

לאחר מאמציו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מול משרד התיירות, אושר התקציב  לפרויקט 'שביל אופניים סובב שדרות'. בתום שיחה בין שר התיירות, יואל רזבוזוב, לבין דוידי, הודיע השר שמשרדו אישר את הפרויקט, שמוקם על-ידי הקרן לפיתוח שדרות והחברה הממשלתית לתיירות במשרד התיירות.

כחלק מתנופת הפיתוח והבנייה המואצת של העיר שדרות, מרחיבה העירייה ומפתחת עוד ועוד תחומי פעילות ועשייה בעיר וגם בתחום התיירות מחדשים ומתחדשים. 'שביל האופניים סובב שדרות' יכלול פיתוח של שביל הציר ההיקפי החיצוני בשדרות ממצפה שדרות (גבעת קובי) ועד לפארק הארכאולוגי 'גן טעמי קדם'. עם סיום הפרויקט, בעוד כחצי שנה, בטוחים בעירייה כי תושבים רבים יעשו בשביל האופניים שימוש וכי הם יוסיפו לקידום הספורט בעיר ושמירה על אורח חיים בריא.

יש  לציין, כי לעיר שדרות פוטנציאל תיירותי, והפרויקט מצטרף לשורת מיזמים בתחום התיירות בעיר, אותם מובילה מחלקת התיירות בקרן לפיתוח שדרות, בניהולו של מיכאל סימן טוב. "תיירות שדרות" משלבת פעילות חברתית ענפה בסיורי התיירות תוך הדגשת העוצמה והלכידות החברתית. סיורי התיירות כוללים סיורים קולינריים, ביקורים בבית המייסדים שצפוי להיפתח בקרוב ומפגשים אישיים עם תושבים החושפים באמצעות סיפורם האישי את סיפורה של שדרות.

בעיריית שדרות רואים בפעילות הגופנית חשיבות רבה ביכולת ההתמדה ופועלים רבות לאפשר לתושבים ולפעול לטובת קידום המודעות של אורח חיים בריא ושגרה ספורטיבית. כמו בכל הפרויקטים החדשים שנבנים בעיר, רואים את ההשקעה הגדולה והעבודה המאומצת לגייס תקציבים לטובת העיר ותושביה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "שדרות ממשיכה בתנופה מואצת גם בתחום הספורט והתיירות ואנו מחדשים ומתחדשים כל העת. שביל האופניים סובב שדרות הוא דוגמה לשילוב מוצלח בין מרחב אורבני לשטחים ירוקים ופתוחים והוא אחד הדברים היפים שעשינו ואין לי ספק שרוכבי האופניים מהעיר ייהנו ממנו והוא ימשוך לכאן גם תיירים מבחוץ. שביל האופניים הוא מקור לפעילות גופנית ואורח חיים בריא, וגם הזדמנות לחבר את הקהילה לסביבת הטבע המקיפה אותה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *