שדרות אומרת תודה למנהלת המרכז לטיפול בעזרת בע"ח

שדרות אומרת תודה למנהלת המרכז לטיפול בעזרת בע"ח

מתחם נוסף נפתח בשבוע שעבר במרכז לטיפול בעזרת בע"ח בשדרות. בטקס חנוכת שלב ב', נפרדו קברניטי העיר, המטפלים והמטופלים גם ממנהלת המרכז בשבע השנים האחרונות, הגר שנל. ראש העיר, אלון דוידי: "הגר הייתה חלק בלתי נפרד מהמרכז ושימשה עוגן מרכזי בפיתוח החוסן בקרב המטופלים".

בשבוע שעבר, לאחר שהושלם שלב ב' של המרכז לטיפול בעזרת בעלי חיים בשדרות, נפתח באופן רשמי מתחם הקבוצות הכולל חדרי טיפול גדולים המותאמים לקבוצות וליחידים. כאמור, שדרות הינה חלוצה בהקמת מתחמי טיפול חוסן בעזרת בעלי-חיים וזאת בשל חזונו של ראש העיר, אלון דוידי, להקים מרכז שבו יינתן מענה רגשי וטיפולי על רקע המצב הביטחוני וההשלכות שיש בעקבות כך על ילדים, בני נוער ואף מבוגרים. עלות הפרויקט, שהתחלק לשני שלבים, הינה בשווי של כ-6.5 מיליון ₪. בשלב א' סייעו JNF ארה"ב, משרד הבינוי והשיכון ו- JNF קנדה. בשלב ב' השקיעו JNF אוסטרליה, קק"ל ישראל ובביצוע של החברה הכלכלית לפיתוח שדרות, בהובלת מנכ"ל החברה, אמנון קוזניץ ראש מנהלת הסכם הגג, אריה כהן.

בטקס הפתיחה הרשמי השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, מנכ"לית הקואליציה הישראלית לטראומה, טליה לבנון, מנהלת מרכז חוסן, הילה גונן-ברזילי, מנהלי אגפים בעיריית שדרות, מנהלי ויועצות בתי הספר, הקואליציה הישראלית לטראומה, מטפלים ומתנדבים. בנוסף להתרגשות ולשמחה שבה חנכו את המתחם החדש, התקיימה גם פרידה מרגשת ממנהלת המרכז, הגר שנל, שעזבה לאחר שניהלה את המקום במשך שבע השנים האחרונות.

הגר הינה אשת חזון וחלום אשר הביאה עימה מסירות, מנהיגות ולב ענק. היא הובילה את המרכז לטיפול בעזרת בעלי-חיים בשדרות והפכה אותו למה שהוא היום. ראשית המרכז הטיפולי היה חדרון קטן ליד כפר "איילים", בו הוענק הטיפול והיום ישנו מבנה גדול המטפל ב- 300 ילדים ובני נוער כמדי שבוע. המרכז כולל פעילויות קבוצתיות, מפגשים לילדים החווים חרדה, סדנאות ייחודיות לילדים, לנוער ולמבוגרים עם מוגבלויות. כמו כן, יצרה הגר שיתופי פעולה בעיר ומחוצה לה ותרמה רבות למען חיזוק וקידום החוסן של תושבי העיר שדרות.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני נרגש ושמח שלאחר שנים רבות של חזון וחלום, המרכז הטיפולי באמצעות בעלי חיים בשדרות מספק היום את הכלים והדרכים להתמודדות עם הקשיים והחרדות שנוצרו בשל המצב הביטחוני. אני רוצה להודות למנהלת המרכז בשבע השנים האחרונות, הגר שנל, תודה על הטיפול והאהבה הרבה שהענקת לכל המטופלים. תודה על המענה הרגשי שהענקת את והצוות הטיפולי. מאחל לך הצלחה רבה בתפקיד החדש והמשמעותי".

מנהלת מרכז חוסן, הילה גונן-ברזילי: "מרגש מאוד לפתוח מתחם נוסף של מרכז לטיפול בעזרת בע"ח, שיאפשר לסייע ליותר ילדים ובני נוער בהתמודדות עם המצב הביטחוני והשלכותיו על החיים. תודה על הזכות שיש למרכז חוסן להיות עוגן עבור תושבי העיר בשגרה ובחירום. תודה על השותפות המיוחדת וארוכת השנים עם העיריה והעומד בראשה שמאפשרת לכל זה לקרות. אני רוצה להודות גם להגר שנל, שמסיימת את תפקידה כמנהלת פינת החי. הגר הייתה חלק בלתי נפרד מהפאזל המיוחד שנקרא צוות שדרות והפרידה ממנה אינה קלה עבורנו. אנו מאחלים לה דרך צלחה ובטוחים שבכל מקום בו תהיה, תמשיך להביא את האיכויות שבה, האנרגיה הטובה, הרצון לעשות טוב ואת הרוח של חוסן שדרות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *