שדרות הצדיעה למשרתים בצה"ל

שדרות הצדיעה למשרתים בצה"ל

השבוע התקיים אירוע 'שדרות מצדיעה לך!' שבא להוקיר, לתמוך ולעודד את בני ובנות העיר בשירותם הצבאי. ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח שהמיזם המשותף שלנו עם אוגדת עזה למען ילדי וילדות שדרות ממשיך בהצלחה גדולה ונותן  את פירותיו בעידוד לשירות משמעותי".

ביום ראשון השבוע התקיים אירוע ראשון מסוגו בשדרות וכנראה גם בארץ – אירוע שקיבל את הכותרת המרגשת "שדרות מצדיעה לך!".

האירוע הופק כחלק ממיזם "שדרות לניצחון" המשותף לעיריית שדרות ואוגדת עזה. כזכור, המיזם זכה בפרס הרמטכ"ל לחדשנות לפני מספר חודשים. מטרת האירוע, להוקיר, לתמוך ולעודד את בני ובנות העיר בשירותם הצבאי.

זהו אירוע שיא שבא להעלות על נס את פעילות תחום השירות המשמעותי של יחידת הנוער באגף החינוך העירוני.

לאירוע הוזמנו מועמדים לשירות ביטחון (מלש"בים) – בני ובנות נוער מהעיר, שותפים וצוותים העוסקים בתחום במהלך השנה וכמובן חיילים בני שדרות בשירות חובה ובקבע.
האורחים נהנו מהפנינג חגיגי שכלל כיבוד עשיר, דוכני צילום ובידור, מוזיקה ומקומות ישיבה למפגש והשלמת פערים עם החברים.

במופע המרכזי הוצגה בתמונות הפעילות הענפה בתחום במהלך השנה: מגוון פרויקטים להכנה לשירות הצבאי בשיתוף בתי הספר, לשכת הגיוס, משרדי החינוך והביטחון, פרויקט ליווי החיילים החדשני והייחודי ותוכנית המנטורים בה חונכים אנשי קבע מהעיר את החיילים בסדירים באופן אישי.

את האירוע כיבדה בנוכחותה נאוה רביבו, בת העיר שדרות ואמו של חלל צה"ל, עמית בן יגאל ז"ל, שנפל בשנה שעברה במהלך פעילות מבצעית. נאוה סיפרה את סיפורה האישי ונשאה נאום עוצמתי וחשוב בו העבירה את מורשת בנה.

ראש העיר, אלון דוידי, וממלא מקומו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, העניקו תשורות והוקירו את מסיימי קורס הקצינים וקורסי הפיקוד מהחודשים האחרונים כמנהגם בכל ארבעה חודשים בשנה האחרונה.

להקת זרוע היבשה של צה"ל הנעימה ועלתה להופעה קצבית וחיממה את הבמה והקהל לקראת המופע המרכזי של הזמר מרגי! יהונתן מרגי עלה להופעה בלתי נשכחת על מדים וביצע חלק משיריו הגדולים על הבמה בפארק עזריאלי.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח שהמיזם המשותף שלנו עם אוגדת עזה למען ילדי וילדות שדרות ממשיך בהצלחה גדולה ונותן  את פירותיו בעידוד לשירות משמעותי. הדגש שאנו שמים על שירות משמעותי בא מתוך הבנה שיש לנו ילדים מוכשרים שיכולים להגיע לתפקידים מעניינים וחשובים בצבא. נמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם הצבא גם לפני הגיוס וגם במהלך השירות להצלחת ילדינו היקרים. תודה ליחידת הנוער ולכל העוסקים במלאכה".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "גיוס לצה"ל ושירות איכותי ומשמעותי הם ליבת חזון החינוך בשדרות. העידוד והדחיפה לשירות משמעותי מגבירים את המוטיבציה והאידיאל בקרב בני הנוער. הנתונים מוכיחים את רצונו של הנוער בשדרות לתרום למען המדינה, החברה והקהילה. תודה למנהל תחום שירות משמעותי, ירדן רימון ולרכזת, רות בן אבו על המאמץ המשותף לקידום התוכנית הנהדרת הזו בעיר".

מנהלת יחידת הנוער, גל שמאי לוי, התייחסה לאירוע: "חלפו כבר שנתיים מאז שהחלטנו לשים את תחום השירות המשמעותי בליבת העשייה של החינוך הבלתי פורמלי בעיר. יחד עם תוכנית שדרות במרכז של קרן רש"י- מינינו צוות גדול, הצבנו יעדים, יצרנו קשרי שותפות עם הצבא וגופים נוספים והרחבנו את הפעילות גם לליווי בזמן השירות בנוסף להכנה המוקדמת. האירוע הזה מהווה נקודת שיא של כל המהלך וחושף לציבור את כל המאמצים שמושקעים והתוצאות שמושגות פה יום-יום".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *