שדרות זוכרת את הנופלים

שדרות זוכרת את הנופלים

העיר שדרות זוכרת את 23,928 חללי מערכות ישראל ו-4,176 נפגעי פעולות האיבה. העירייה והמתנ"ס קיימו עצרת זיכרון באנדרטה ברחוב הבנים וכן ערב שירי לוחמים במתנ"ס בהשתתפות אמני שדרות. העירייה הזמינה את התושבים להקים פינות זיכרון בכניסה לבניינים בעיר.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה הוקדם השנה וצוין כבר ביום שלישי בערב. בזכות השיפור בנתוני תחלואת הקורונה והנחיות משרד הבריאות, התאפשר לקיים את הטקסים תחת מגבלות 'התו הירוק'.

ביום ראשון האחרון, כמדי שנה, נפגש ראש העיר, אלון דוידי עם המשפחות השכולות בשדרות. השנה, דוידי נפגש איתן ב"בית גלעד לזכרם – אתר להנצחת זכרם של בנים, תושבים ולוחמים בני ותושבי שדרות. את הטקס הנחתה סגנית ראש העיר, יהודית אוליאל-מלכה והזמר איציק אברג'יל שר את השיר "פרח" של יהודה פוליקר ואת השיר המקורי "אמא". דוידי דיבר בפני המשפחות השכולות והבטיח להמשיך להנציח ולזכור את יקיריהן.

עצרת הזיכרון העירונית התקיימה, כאמור, ביום שלישי בערב, באנדרטה לזכר חללי צה"ל בצפירה. את הטקס, אותו כתבה וביימה אילנית סויסה, הפיקו המתנ"ס העירוני בניהולה של המנכ"לית לימור כהן ומנהלת אגף תוכן וקהילה, יערית סימן טוב, ואגף אירועים וספורט, בניהולו של אופיר אסולין. מנהל הסינמטק, בני כהן, הנחה את הטקס ונכחו בו השר עמיר פרץ ורעייתו אחלמה, ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגניות ראש העיר, חוה נחשונוב ויהודית אוליאל מלכה, המשנה לראש העיר, מיכאל אמסלם, חברי מועצת העיר, מפקד תחנת המשטרה, סנ"צ מאיר חכמון, חיילי צה"ל, המשפחות השכולות ותושבי העיר. מאיר בן זכרי, אחיו של שמעון בן זכרי ז"ל, הדליק את לפיד הזיכרון. דליה רחמים, אחותו של סרן דוד חזן ז"ל, הקריאה קטע לזכר הנופלים, אבי אדף בנה של מרים אדף בטיטו ז"ל, הקריא קטע לזכר נפגעי פעולות האיבה וחיים בן חמו, אחיו של סמל דוד בן חמו ז"ל, הקריא את שמות החללים. כמו כן, תפילת 'אל מלא רחמים' נאמרה על-ידי חבר המועצה, הרצל שאובי, הרב אורן מלכה  קרא פרקי תהלים ותפילת הקדיש הוקראה על-ידי גבי גנטו בינסאן, אביה של דורית מסרט בינסאן ז"ל.

שני שושן, אחותו של סג"מ יורם ואנונו ז"ל, קראה קטע לזכר הנופלים.

ראש העיר, אלון דוידי, הניח זר בשם העירייה, בשם צבא ההגנה לישראל, הניח זר סגן אלוף שחר סויסה, בשם משטרת ישראל, הניח זר מפקד משטרת שדרות, סנ"צ מאיר חכמון, בשם המשפחות השכולות הניחו זר אמנון ויצחק ואנונו, אחיו של סג"מ יורם ואנונו, ובשם משפחות נפגעי פעולות האיבה הניחו זר יצחק ואדלה פרידמן, אחיה ואמה של שיראל פרידמן ז"ל. 

דוידי אמר בנאומו: "במדינת ישראל למודת הקרבות, אין אדם שאין לו חבר, קרוב או מכר, ששילם בחייו במאבק המתמשך שלנו על עצמאותנו וביטחוננו. ביום הזה אנחנו מבקשים לשמוע על ילדיכם, אחיכם, הוריכם. לשמוע את סיפורי הילדות, להקשיב לשירים שאהבו, לקרוא את המילים שכתבו, להתבונן באלבומי התמונות. לחוות אותם חיים כפי שהיו".

לאחר מכן, התקיים ערב שירי לוחמים במתנ"ס העירוני. במהלך הערב השתתפו אומנים מקומיים וצעירי "גוונים" על מנת לשיר בצוותא ולספר על הנופלים.

במהלך השבוע הוקמו 250 פינות זיכרון בכניסות לבניינים בעיר על-ידי תושבים. זהו חלק ממיזם של עיריית שדרות, בהובלת היחידה הקהילתית

באגף לשירותים חברתיים, תנועת 'דרור ישראל', המתנ"ס, הרשות לביטחון קהילתי, מרכז חוסן, האגודה לתרבות הדיור ו'קבוצות יוצרות שכונה'. המיזם החל בשנה שעברה בשל נגיף הקורונה והוחלט להפכו למסורת עירונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *