שדרות זוכרת את הנספים בשואה

שדרות זוכרת את הנספים בשואה

תושבי שדרות התכנסו ביום רביעי בערב והתייחדו עם זיכרון ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה. ראש העיר, אלון דוידי: "לא נשכח את מיליוני בני העם היהודי שדמם נשפך משום ששם יהודי נקרא עליהם".

לאחר שנה קשה שבה לא יכולנו להיפגש עם משפחה ומכרים וציינו את החגים וימי הזיכרון ב"זום", ארגנו עיריית שדרות והמתנ"ס עצרת עירונית ביום רביעי בערב לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"א, במלאות 80 שנה לפרוץ השואה.

הטקס התקיים באנדרטת לוחמי הגטאות לבעלי "תו ירוק", לפי הנחיות משרד הבריאות, והועבר בשידור חי בדפי הפייסבוק העירוניים ובערוץ היוטיוב. את הטקס הפיקו המתנ"ס העירוני, בניהולה של המנכ"לית לימור כהן ומנהלת אגף תוכן וקהילה, יערית סימן טוב, ואגף אירועים וספורט, בניהולו של אופיר אסולין, וכתבה וביימה אותו אילנית סוויסה.

בטקס השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, ממלא מקום וסגן ראש העיר, אלעד קלימי, סגניות ראש העיר, חוה נחשונוב ויהודית אוליאל מלכה, חברי מועצת העיר, הנהלת העירייה, שורדי השואה, בני משפחותיהם ותושבי העיר. השנה הטקס הוקדש ליומנים שנכתבו בשואה. כלומר, לאותם אנשים שכתבו יומן, סיכנו את חייהם והצליחו להשאיר אחריהם מסמכים היסטוריים חשובים על מנת שהעולם כולו יזכור את המתרחש. במשך השעה שבה התקיים הטקס, כולנו עצרנו רגע ממלאכת החיים שלנו והאזנו לסיפורים שאומנם קשה לשמוע אך מאוד חשובים לזיכרון.

הטקס, בהנחייתה של ילנה בריוקוב, נפתח בקריאת מסכת ולאורך הטקס השתתפו ארבעה בני נוער: ברכה מסטבאום, הלל דוידי, חושן פרץ ויסעור בן אבו. כל אחד בתורו הקריא קטע מתוך מכתב או מתוך יומן שנכתבו בשואה. כמו כן, את קריאת יזכור הקריא מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, ואת קריאת הקדיש ופרק תהילים הקריא שליח חב"ד בשדרות, הרב משה זאב פיזם. בנוסף, הרב אוריאל בנר קרא את תפילת "אל מלא רחמים". לאורך הטקס כולו, עמית יפרח ליוותה בנגינת כינור מרגשת במיוחד והזמר המקומי, שלום קדושים, שר את השיר "כשתגדל" של יהודה פוליקר. בסוף הטקס הונחו שלושה זרים, אחד בשם עיריית שדרות, השני בשם הווטרנים והשלישי בשם שורדי השואה. הטקס נחתם בשירת התקווה.

ראש העיר, אלון דוידי אמר בנאומו: "השואה – האסון הנורא הזה שפקד את העם היהודי לפני 80 שנה באירופה – מחייב אותנו להסתכל על מדינתנו, הבית שלנו, באופן אחר. אנחנו יכולים להיות גאים מאוד במדינה שלנו, בהישגים שלנו, בחברה שלנו ובסולידריות שלה אחד כלפי השני. אנחנו יכולים וצריכים להביט על העיר שלנו, שדרות, ולהתמלא בגאוות יחידה. בנינו כאן עיר לתפארת".


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *