שדרות זוכרת את נופליה

שדרות זוכרת את נופליה

עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני שידרו השבוע לכלל התושבים את טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שצולם מראש ללא קהל באנדרטת הזיכרון. ראש העיר, אלון דוידי, הגיע לכל בתי הנופלים בשדרות ובהתאם למגבלות, העניק לכל משפחה פמוטים של שבת לעילוי נשמתם יקיריהם שנפלו. "בשל המגבלות, אתם לא עטופים באלפי התושבים, אך כולנו שולחים לכם חיבוק, שגם אם הוא מרחוק, הוא אמיתי ומהלב והשנה אפילו יותר מתמיד", אמר דוידי למשפחות.

העיר שדרות התייחדה השבוע עם כאבן של משפחות שישים ושישה הנופלים במערכות ישראל ובפעולות האיבה ב-72 שנותיה של מדינת ישראל.

בשל המגבלות שהביא עמו נגיף הקורונה, נערכו העירייה והמתנ"ס מבעוד מועד עם טקס מרגש באנדרטת הזיכרון, שצולם מראש ללא קהל. הטקס שודר ביום שני בערב, ערב יום הזיכרון, מיד לאחר הצפירה, בכלל דפי הפייסבוק העירוניים וכן בערוץ היוטיוב של העירייה.

את הטקס ביימה אילנית סוויסה והנחה בני כהן, מנהל סינמטק שדרות.

לאחר אמירת "יזכור", אמר ראש העיר, אלון דוידי, דברים לזכרם של הנופלים. "השנה, בשל המגבלות, אתם לא עטופים באלפי התושבים, אך דעו לכם, שכולנו שולחים לכם חיבוק, גם אם הוא מרחוק, הוא אמיתי ומהלב והשנה אפילו יותר מתמיד", אמר דוידי והוסיף: "חיינו כאן, במדינת ישראל, ובמיוחד בעיר שלנו שדרות, הם הגשמת החלום של יקיריכם, הגשמת החזון הציוני. זוהי המדינה שאבותינו חלמו עליה. אנו מנצחים את אלו שקמים עלינו לכלותינו כי אנחנו בוחרים בחיים, אנחנו בוחרים לצמוח, אנחנו בוחרים לבנות".

לאחר מכן הניח דוידי זר בשם עיריית שדרות, מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה הניחה זר בשם כוחות הביטחון ובשם המשפחות השכולות הניח זר יהונתן אבקסיס, אביה של אלה ז"ל, שנפגעה מרקטת קסאם בשנת 2005 ומתה מפצעיה כשהיא בת 17. אבקסיס גם נשא דברים שכתב לזכר נפגעי פעולות האיבה.

הילד ליאם מלכיאל שר ברגש את השיר "פרי גנך" של יוני רועה.

דליה רחמים, אחותו של דוד חזן ז"ל, שנפל בתפקידו בעת שירותו בחיל המודיעין והוא בן 23, נשאה דברים לזכר הנופלים במערכות ישראל.

חיים בן-חמו, אחיו של סמל דוד בן חמו ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים בעת ששירת בחטיבת הצנחנים, קרא את שמות 66 חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בני ובנות העיר.

הזמר איציק אברג'יל ביצע שיר מקורי שכתב.

שני שושן, אחותו של יורם וענונו ז"ל, שנפל בלבנון במלחמת שלום הגליל והוא בן 20, נשאה דברים לזכר הנופלים.

הרב אורן מלכה קרא פרק "תהלים וחבר המועצה, הרצל שאובי, נשא את תפילת "אל מלא רחמים".

קדיש הקריא אבי אדאף, אחיה של מרים ז"ל, שנרצחה בפיגוע בקו 5.

לאחר הטקס התקיים במתנ"ס ערב "שרים לזכרם" עם בני כהן והזמר גולן אזולאי, שהועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של ראש העיר.

הערב לווה בדברים שנשאו ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי וכן בקטעי קריאה שקראו דניאל מרדכי-גרינברג ולימור חג'בי.

בכל שנה, בין פסח ליום הזיכרון, פוקד ראש העיר את בתי המשפחות של הנופלים בשדרות, משוחח איתן ומעניק להן שי צנוע מהעירייה. השנה, המפגש לא התאפשר בשל ההנחיות, אך דוידי החליט לא לוותר על ההגעה לבתים וכשהוא מחוץ לגדר הבית ובמרחק הרצוי, אמר מילות חיזוק למשפחות והעניק להן פמוטים של שבת לעילוי נשמת יקירם שנפל ועציץ.

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות מהטקס, מ"שרים לזכרם" ומחלוקת השי למשפחות השכולות. צילום: עיריית שדרות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *