שדרות חגגה את המימונה

שדרות חגגה את המימונה

בחסות הירידה בשיעורי התחלואה וכמות החיסונים הגבוהה בעיר, קיימו עיריית שדרות והמתנ"ס חגיגות מימונה עירוניות במגרש הכדורסל ליד המתנ"ס. הזמרים המקומיים סמי לזמי וחיים אוליאל, בניצוחו של ז'ילו הגדול, שימחו את מאות הבאים והבאות.

חגיגות המימונה המסורתיות, שבשנה שעברה עברו למשאית שנסעה ברחבי העיר והשמיעה מוזיקה מרוקאית, חזרו ביום ראשון להתקיים כסדרן. החג, שהחל בעדה המרוקאית וברבות השנים התרחב לשאר עם ישראל, החל במוצאי שבת, עם סיומו של חג שביעי של פסח וצאת השבת. בתים רבים בעיר פתחו את דלתות ביתם והמונים הגיעו לחגוג, לשמוח ולרקוד לצלילי השירים המרוקאים וכמובן לאכול מופלטה ושלל מתוקים. מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגנית ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, וחבר המועצה, אורן נזרי, התארחו אצל משפחות רבות, שמחו לפגוש את התושבים והתושבות ולשמוח יחד איתם.

למחרת, נערך במגרש הכדורסל שליד המתנ"ס האירוע המרכזי של העיר לציון חגיגות המימונה. קלימי ואוליאל מלכה בירכו את הקהל הרב שהגיע, כולל את סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, וחברי המועצה ויקטור אברמוב וארתור זכרייב, שכיבדו את האירוע בנוכחותם.

"כמה כיף לראות את כולכם שמחים ומחייכים אחרי שנה קשה ומאתגרת", אמר קלימי לנוכחים והפתיע אותם שבדיוק ביום האירוע, 4 באפריל, מציינים 70 שנה להקמת מעברת גבים-דורות. אוליאל מלכה הודתה למנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן, וכל הצוות שלה על ארגון האירוע והפקתו.

האורחים נהנו ממופלטות ועוגיות מתוקות וכמובן עמדת צילום מגנטים.

לאחר שנהנו מריקודים לצלילי המוזיקה של ז'ילו הגדול, עלה לבמה סמי לזמי עם נגניו והנעים במשך שעה לקהל עם חפלה מרוקאית. את הערב סיים חיים אוליאל עם להקתו שהרקיד ושימח את הגברים והנשים שנכחו בקהל.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "המימונה זה חג מאחד ושדרות היא עיר של מגוון תרבויות ועדות ואני שמח על האירוע המכובד שקיימנו עם הזמרים הנפלאים שלנו חיים אוליאל וסמי לזמי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *