שדרות חגגה את חג הסיגד

שדרות חגגה את חג הסיגד

חגיגות הסִיגְד של קהילת יוצאי אתיופיה התקיימו השבוע בשדרות בליווי שירה, ריקודים, אוכל מסורתי ומשאית מנגנת ברחובות שהקפיצה את כל העיר. ראש העיר, אלון דוידי: "החג הנפלא הזה מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו".

חג הסיגד הנו חגם של יהודים יוצאי אתיופיה שבחציו הראשון של החג צמים ומתפללים לבניית בית המקדש ולמען הזכות לעלות לארץ ישראל. הצום נמשך עד הצהרים ולאחר מכן עורכים בני הקהילה סעודה גדולה.

על פי מנהג העדה, משמעות החג הינה הזכרת מתן תורה וחיזוק הקשר של הציבור עם התורה, חידוש הברית עם הקב"ה, כפי שעשו העולים בימי עזרא, עידוד הקהילה לשמירה על הזהות היהודית והמצוות, למרות הקושי והבידוד משאר העם, יום צום, חזרה בתשובה ותחינה לישועה משמים וכן יצירת אחדות בקהילה.

לאחר תקופת הקורונה, שבה לא התאפשר לחגוג את החג כהלכתו, השנה ציינה עיריית שדרות את החג בטקס חגיגי עם הפעלות, יצירה, כלי נגינה ושירה מסורתית במרכז הקהילתי ליהדות אתיופיה שנחנך לפני כשנה, במעמד ראש העיר, אלון דוידי, מפקד תחנת משטרת שדרות, סנ"צ דביר ארובס, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי וסגנית ראש העיר ומחזיקת תיק קליטה, חוה נחשונוב.

בנוסף, ברחובות העיר הסתובבה משאית מנגנת, בין השאר, בספרייה העירונית, בבית הכנסת "דורש טוב", בית הכנסת "משכן בניה", בכפר איבים, שם גם השתתף ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, ובכפר הסטודנטים "איילים".

כמו כן, במהלך השבוע, ציינו את החג גם במערכת החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים. התלמידים נחשפו לתרבות, למאכלים האותנטיים ולריקודים, ושמעו סיפורים מרתקים על מקורות החג ומנהגיו המיוחדים.

באירועים היו שותפים העירייה, המתנ"ס, מרכז צעירים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומשטרת ישראל.

ראש עירית שדרות, אלון דוידי: "החג הנפלא הזה מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו. הוא מסמל את האהבה, הכמיהה והגעגועים לארץ ישראל ואת הציונות של בני העדה היקרים, אין ספק שהתברכנו בשילובכם כאן בעיר".

  • צילומים: עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *