שדרות חגגה את שבוע העלייה

שדרות חגגה את שבוע העלייה

עידוד עלייה: למעלה מ-1,000 תושבים ותושבות השתתפו בחגיגות לכבוד שבוע העלייה שקיימה עיריית שדרות במתנ"ס העירוני. החגיגות כללו מופעי תרבות, תערוכת אמן, לבוש מסורתי, מאכלים ומנהגים בהתאם לכל קהילה. 

מדינת ישראל ידועה בהיותה מדינה קולטת עלייה. לאורך העשורים השונים עלו יהודים מכל קצוות העולם, מה שהוביל את החברה הישראלית להיות מגוונת ורבת תרבויות. לאור כך, מדינת ישראל מציינת בכל שנה בסמוך לתאריך ז' בחשוון את 'יום העלייה' כפי שנקבע על-פי חוק. מועד זה נקבע בשל סמיכותו לשבת שבה קוראים בתורה את פרשת "לך לך"- פרשה העוסקת במסעו של אברהם אבינו עד הגעתו לארץ המובטחת. השנה, שבוע העליות נחגג בסימן "מנהיגים את הדרך- 75 שנות עצמאות בסימן מנהיגות ומנהיגים חוזים, מכוננים ומובילי המדינה". כמו כן, העיר שדרות ידועה גם היא במגוון הקהילות שיש בעיר ובעולים שעלו במהלך השנים. בין הקהילות ישנן את קהילת בני המנשה, הקהילה הבוכרית, האתיופית, הקווקזית ועוד. עיריית שדרות ציינה את שבוע העלייה במגוון אירועי תרבות לקהילות העולים בעיר, בהרצאות במערכת החינוך ועוד. בארבעת הערבים שהתקיימו במתנ"ס העירוני השתתפו מעל לאלף אורחים שנהנו מהמופעים ומהחשיפה לתרבויות השונות.

הערב הראשון הוקדש לקהילת בני המנשה. המוזמנים נחשפו לתרבות, למנהגים, ללבוש, למאכלים המאפיינים את העדה ולבסוף נהנו ממופע אומנותי. הערב השני הוקדש לקהילה הבוכרית. גם בערב זה התקיים קונצרט חגיגי ומרגש עם אמנים מפורסמים מהקהילה. ביום שלישי, הערב הוקדש לקהילה הקווקזית. היו שירים וריקודים ממיטב המסורת הלאומית ואף התקיימה תערוכה של האמן המוכשר, אנטולי יגודאייב, שגם הפתיע את ראש העיר, אלון דוידי, עם ציור פורטרט שלו. לבסוף, בערב הרביעי והאחרון התקיים קונצרט שסיכם את כלל מופעי התרבות. כמו כן, התקיימה גם הרצאה של קמילה מילנר בפני תלמידי תיכון 'גוטוירט' אודות סיפורה האישי, תהליך העלייה והקליטה, לימודיה והגעתה לאקדמיה. חשוב לציין כי שבוע העלייה התקיים בהובלתם של סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הקליטה, חוה נחשונוב, מנהלת מחלקת הקליטה, רנאטה שלומוב, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק תרבות עולים, ויקטור אברמוב וחבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט, ארתור זכרייב.

ראש העיר, אלון דוידי: "שדרות היא עיר של קהילה, של מגוון תרבויות שהפכו למשפחה אחת. שמחתי לראות אתכם תושבים יקרים נהנים יחד איתנו ומציינים את שבוע העלייה. תודה לחוה נחשונוב, הסגנית שלי ולמחלקת הקליטה בעירייה על הובלת שבוע זה. אנו נמשיך להוביל את העיר ולפעול למען שותפות ואחדות בין כל הקהילות".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק קליטה, חוה נחשונוב: "בזכות שבוע העלייה שקיימנו בשדרות זכינו להיחשף למאפייני תרבותם של קהילות רבות שהן חלק מהעיר שלנו. תודה לראש העיר, אלון דוידי, על הקצאת המשאבים, למנהלת מחלקת הקליטה, רנאטה שלומוב ולכל הצוות באגף על הובלת שבוע העלייה בשדרות. תודה לכם תושבים יקרים ולאומנים שבאו לחגוג עמנו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *