שדרות חוזרת לחיים

שדרות חוזרת לחיים

בהדרגתיות ותוך שמירה על הכללים חוזרים תושבי שדרות לסוג של חיי שגרה. השבוע נפתחה מערכת החינוך בעיר לילדי הגנים ותלמידי א'-ו' ו-י"א-י"ב, כמו גם השוק העירוני והחנויות. במקביל, ממשיכה העירייה בקמפיין ההסברה בקרב תושבי העיר, כולל תחרות בין הכיתות ובין חדרי המורים של בתי הספר.

כמעט שנה שאנו מתמודדים עם התפשטות נגיף הקורונה ועם ההשפעה שיש לו על שגרת חיינו. חודשים רבים שהמסחר, בתי ספר ומקומות בילוי ופנאי סגורים וזאת מן החשש להתקהלויות ולהידבקויות בקרב הציבור. אנו נאלצים להתמודד עם שגרה חדשה ולא מוכרת, ולכן תוך כדי תנועה עלינו להתאים את עצמנו ולפעול על פי ההנחיות והכללים החדשים. עיריית שדרות, ללא יוצא מן הכלל, פועלת גם היא בכל התקופה הזאת למען התושבים ולמען צורכיהם. כמדי שבוע מתקיימת בעירייה הערכת מצב בהובלת ראש העיר, אלון דוידי, ומנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, בנוגע להתפשטות הנגיף בעיר, מספר החולים, המחלימים, ציון הרמזור ומצב העיר. בתחילת השבוע, עם הפיכתה של העיר שדרות לכתומה לפי מודל הרמזור ועם העובדה שהתחסנו למעלה מ-70% מאוכלוסיית בני ה-50 ומעלה, הוחלט בממשלה לפתוח מחדש את מערכת החינוך בעיר. מעונות יום, גנים וכיתות א'-ו' ו-י"א-י"ב חזרו לפעילות מיום ראשון. כמו כן, עם סיומו של הסגר, נפתח מחדש ביום ראשון גם המסחר והחנויות בעיר, תוך הקפדה על התו הסגול, בתי הכנסת, השוק העירוני וחדר הכושר ב"ספורט קלאב", שנפתח לבעלי "תו ירוק" בלבד, לפי ההנחיות.

כאמור, העירייה פועלת רבות על מנת לעודד את התושבים להגיע ולהתחסן במתחם החיסונים העירוני ויצאה במספר קמפיינים ברחבי העיר וברשתות החברתיות שמעודדים את התושבים לחזור לשגרת חייהם המוכרת על-ידי ביצוע חיסונים.

בתיכונים בעיר מתקיימת תחרות הכיתה הכי חסינה. כלומר, הכיתה שבה יהיה את אחוז המתחסנים והמחלימים הגבוה ביותר עד ה-1 במרץ, תזכה בכרטיסים להופעה לבחירתה, כולל הסעה. בנוסף, התחרות הזאת מתקיימת גם בקרב צוותי בתי-הספר. בית-הספר שבו יהיה את האחוז הגבוה ביותר בקרב עובדים שהתחסנו או החלימו יזכה גם הוא לבחור הופעה כלשהי. כמו כן, פורסמו גם בקרב תלמידים והורים מודעות הקוראות ללכת ולהיבדק במתחמי בדיקות הקורונה או ללכת ולהתחסן. המטרה היא שהעיר שדרות תרד בשיעורי התחלואה ותוביל באחוז המתחסנים.

בשיתוף יחידת הנוער, אגף אירועים וספורט והמתנ"ס, התקיימה במהלך כל השבוע מסיבת חיסונים לנוער וצעירים בשעות הערב במתחם "גיטיס", כולל די.ג'יי, תאורה צבעונית וגלידות. סגן ראש העיר, אלעד קלימי, ביקר במתחם ביומו הראשון והתרשם בכמות המתחסנים הגבוהה.

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הקליטה, חוה נחשונוב, הגיעה להתחסן במתחם יחד עם עובדי מחלקת הקליטה בעירייה. נחשונוב ועובדיה העלו סרטונים שלהם לדפי הפייסבוק העירוניים, מה שהעלה את כמות המתחסנים בקרב ציבור העולים בעיר.

ראש העיר, אלון דוידי: "עיריית שדרות חושבת תמיד על תושביה ועל רווחתם ובריאותם. בזכות ההירתמות שלכם התושבים וביצוע בדיקות קורונה וחיסונים, הצלחנו לפתוח השבוע את מערכת החינוך בעיר ואת המסחר. אני רוצה להודות לכל אגפי ומחלקות העירייה שפועלים למען התושבים, ואני קורא לכולם להגיע ולהתחסן. הדבר חשוב על מנת שנוכל לחזור לחיים. רק עם מאמץ משותף נוכל לחזור לשגרה ולחיים שלנו". 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *