שדרות מגשימה חלומות למרותקי הבית

שדרות מגשימה חלומות למרותקי הבית

"לפעמים חלומות מתגשמים", הינו פרויקט ייחודי ביוזמת ובהפעלת המדור לטיפול באזרח הוותיק באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות. השבוע הוגשם חלומה של מרותקת בית לחגוג יום הולדת עם כל ילדיה ונכדיה.

המדור לטיפול באזרח הוותיק באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות יזם לאחרונה פרויקט ייחודי בשם "לפעמים חלומות מתגשמים", שמטרתו להגשים חלומות לתושבי העיר שהנם מרותקים לביתם בשל מגבלה רפואית ואינם עצמאיים.

הרציונל העומד מאחורי פרויקט זה, הוא שאזרחים ותיקים מרותקי בית נמצאים רוב הזמן בביתם בגפם ויש בליבם געגועים קטנים לסיטואציות מעברם או מחשבות על חלומם שטרם זכו להגשים.

עובדי האגף מקיימים מפגשים רבים עם אותם מרותקי בית ובני משפחותיהם ומתוך אותם המפגשים, נולד הרעיון לסייע להם להגשים את חלומותיהם ולאפשר להם חוויה מיוחדת, משמעותית ומותאמת בצורה אישית לכל אזרח ותיק.

ביום ראשון השבוע הוגשם החלום הראשון של יהודית מיוחס, תושבת העיר מרותקת בית, אשר שיתפה את העובדת התומכת מטעם האגף לשירותים חברתיים כי חלומה הוא מסיבת יום הולדת עם כל ילדיה ונכדיה.

הצוות לטיפול באזרחים וותיקים התגייס להגשים את חלומה ויחד הרימו לה מסיבת יום הולדת בשיתוף בני משפחתה והנהלת האגף.

יהודית התרגשה מאוד מהמעמד ומההתגייסות ושיתוף הפעולה של בני המשפחה עם הצוות לטיפול באזרחים וותיקים. "זה היום המאושר בחיי לראות את בני משפחתי ביחד", אמרה.

בנוסף לכך, התרשמה יהודית ממרכז היום לאזרח הוותיק אשר מופעל על-ידי העירייה ואמרה שהיא מעוניינת לצאת וליהנות ממגוון הפעילויות המוצעות לה.

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "קהילת מרותקי הבית הנה קהילה שאנו משקיעים עבורה משאבים רבים באמצעות המדור לטיפול באזרח הוותיק, כולל ליווי של המשפחות המטפלות באמצעות הרצאות, סדנאות וכל סיוע שנדרש. אני מאחלת מזל טוב ואריכות ימים ליהודית היקרה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *