שדרות מובילה שינוי חינוכי-חברתי

שדרות מובילה שינוי חינוכי-חברתי

עיריית שדרות, בשיתוף קרנות רש"י וסמואלי ומשרד החינוך, השיקה השבוע את מערך ECOSTEM21 שיוביל חיזוק הרצף החינוכי ומכפלת כוח למצוינות וליצירת של מרחב חינוכי משמעותי בעיר שדרות.
ראש העיר, אלון דוידי: "המטרה שלנו להכין את ילדי שדרות לאתגרי המחר, כמנוף למוביליות חברתית יישובית וכדרך להרחבת הזדמנויות של ילדי ותושבי שדרות".

חזון החינוך בשדרות שואף ופועל להקים במערכת החינוך העירונית רצף חינוכי ולימודי שיצור למעשה שילוב עם מרחב הלמידה הרחב שעומד לרשותה.

המשאבים החינוכיים והתעסוקתיים שהעיר התברכה בהם הם כר פורה לשיתוף פעולה רב ממדים – המכללה האקדמית ספיר, אזורי תעשייה ותעסוקה, חברות הייטק מובילות ופארק יזמות. כל אלה נותנים לבוגרי מערכת החינוך העירונית אפיקי תעסוקה מכובדים וביטחון כלכלי עתידי שישאיר כאן את מיטב המוחות והכישרונות המקומיים.

בכדי להגיע ליעד החשוב הזה, משקיעה עיריית שדרות בפיתוח תהליכי הלמידה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, על פי עקרונות ה-STEM ומיומנויות המאה ה-21 המאפשרות פיתוח חשיבה ותפיסה המכוונת לפתרון בעיות ומענה על אתגרים בעולם האמיתי ולמיצוי היכולת האישית של כל תלמיד ותלמידה שיובילו אותם למרחב הזדמנויות לתעסוקה איכותית ומגוונת עתידית.

השבוע התקיימה ההשקה של התוכנית באמצעות אפליקציית zoom והשתתפו בה נציגי משרד החינוך, אוניברסיטאות ומכללות, מנהלי בתי הספר ושותפים פילנטרופיים רבים, בנוסף השתתפו גם בעלי עסקים וחברות גדולות כמו אמדוקס ועוד.

צוות פאנל המומחים הציג את תפיסת ה-STEM מזוויות שונות ועסק בנושאים של פיתוח הילד מגיל לידה ועד תעסוקה,  ומה הן התמורות הנדרשות על מנת להביא את ילדי העיר ודור העתיד למציאות של פיתוח מיומנויות הנדרשות כדי להיות מובילים ויזמים בעולם התעסוקה.

מיומנויות המאה ה-21, כמו פתרון בעיות, חשיבה יצירתית ועבודת צוות, הכרחיות עבור ילדינו בשביל להיות מוכנים לאתגרי המחר, להצליח בעתיד ולהגדיל את מרחב ההזדמנויות בסולם החברתי והכלכלי. כדי שהילדים שלנו יוכלו להצליח בכל תחום שבו יבחרו, אנחנו צריכים לצייד אותם בארגז כלים שמתאים לעולם העבודה העתידי.

אקו-סיסטם חברתי-חינוכי המחובר לתעשייה ולתעסוקה העכשווית ומצייד את הילד בכלים והזדמנויות להצלחה בעולם העבודה העתידי, משלב הלידה ועד לתעסוקה. נראה כי צפוי עתיד מעניין ובטוח לילדי העיר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אקוסיסטם STEM ומיומנויות ה-121 נבחר כיעד יישובי במסגרת ה'יישוב במרכז' שמטרתו להכין את ילדי שדרות לאתגרי המחר, כמנוף למוביליות חברתית יישובית וכדרך להרחבת הזדמנויות של ילדי ותושבי שדרות, בעבודה רב מגזרית ובשיתוף פעולה עם מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. נפעל ליישום ולהכנסת דרכי למידה חדשניות, התמודדות עם אתגרים ובעיות מהחיים האמיתיים, פיתוח מיומנויות, ויכולות טכנולוגיות ודיגיטאליות, חיבור הילדים לעולם התעסוקה העתידי והעצמתם כלומדים עצמאיים. תודה לשותפים, קרן רש"י וקרן סמואלי, משרד החינוך ופדרציית טורונטו על שותפות חשובה זו. אני קורא לעוד גופים לשלב כוחות ולשתף פעולה להצלחת המהלך, מרגש ומשמח לראות מגוון רחב של מגזרים עם זיקה לעיצוב וחינוך ילדי העתיד של שדרות".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "עיריית שדרות פועלת בשנים האחרונות לקידום מערכת החינוך הרואה את הרצף החינוכי, מלידה עד לתעסוקה ובקידום מצוינות בתחומי ה-stem ומיומנויות ה-121, באמצעות פעולות במערכת החינוך ובמרחב העירוני. מאחל לכולנו, השותפים לדרך, בהצלחה בהובלת תהליך עירוני וחשוב זה אשר יוביל לצמיחה התפתחות ומיצוי יכולותיו של כל בוגר ובוגרת בשדרות".

מיכל דדון, מנהלת ה-ECOSTEM21: "אנו נמצאים בתהליך עיצוב ובניה של אקוסיסטם יישובי בתחומי הstem ומיומנויות ה-121 משלב הלידה ועד לתעסוקה. אקוסיסטם המושתת על עקרונות של חיבור בין מערכת החינוך דרך האקדמיה ועד לעולם התעסוקה. אנו מבינים שככל שחיבורים אלו יקרו בשלבים מוקדמים נאפשר לבוגרים שלנו להתאים עצמם לסביבה משתנה עם הכלים והמיומנויות הנדרשות על מנת להצליח בעולם העבודה העתידי. אנו מודים לכל השותפים שלקחו חלק באירוע ההשקה, זו הייתה ירית פתיחה לתהליך רחב ומשמעותי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *