שדרות מוצאת תעסוקה לג'וניורים

שדרות מוצאת תעסוקה לג'וניורים

בשבוע שעבר קיבלו 15 תלמידים משדרות תעודת סיום קורס "אוטומציה" מטעם חברת Good Quality, בית תוכנה מקומי בניהולה של מרסל ויידה, תושבת העיר, אשר מתמחה בתחום בדיקות התוכנה ופיתוח אוטומציה. חלקו הראשון של הקורס הוא עיוני ובו הסטודנטים מגיעים לשיעורים פרונטליים ולומדים להכיר את התחום משלב ההגדרות עד עבודה בשטח בכלים הכי עכשוויים בשוק.

החלק השני הוא מעשי ובו הסטודנטים מגיעים לחודשיים התמחות בחברה עצמה על מנת לחוש את העבודה, לשבת עם הצוות המנוסה, להיכנס לישיבות ושיחות ולאט לאט לקבל משימות על מנת לצבור ניסיון בתחום. לאחר סיום ההתמחות החברה מאפשרת השמה לבוגרים מהקורס וכך מספקת כמה שיותר עבודה לתלמידיה.

עיריית שדרות שמה לה למטרה לקדם תעסוקה איכותית ויצאה לפני כשנתיים עם קול קורא להשתתפות וסיוע בהכשרות עם השמה בקצה. ההצעה לאותן חברות להכשיר את תושבי המקום, לאחר שאלה עברו מיונים ונמצאו מתאימים לקורס כאשר בסופו יעניקו השמה בשוק העבודה למספר לא מבוטל של בוגרי ההכשרה ובשכר נאה שיש לו אופק של קידום משמעותי.

"אין לתאר את ההשפעה הכלכלית והחברתית של מיזם כזה לתושבי העיר, כל בוגר או בוגרת שישתלבו בעולם ההייטק המביא איתו הזדמנות לשכר מכובד, כנראה שנקודת הפתיחה שלהם בחיים תהיה אחרת", אמרה גל שמאי לוי, מנהלת תחום התעסוקה ברשות, שמלווה את התוכנית באופן אישי. עוד הוסיפה: "כולם מדברים מוביליות חברתית, בשדרות אנו רואים את זה הלכה למעשה".

עשרות הכשרות עם השמה בקצה התקיימו בשדרות בשנה וחצי האחרונות וקורס אוטומציה של חברת Good Quality הינו אחד מהם. חברת Good Quality ידועה ככזו שמקדמת שוויון תעסוקתי בפריפריה שכן היא יושבת בשדרות ומטרתה לתת הזדמנות שווה לכל אחד על מנת לאפשר אופק תעסוקתי וכלכלי והכי חשוב תעסוקה בשדרות קרוב לסביבת המגורים וללא צורך לנסיעות למרכז.

מרסל ויידה, מנכ"לית החברה: "החלק החשוב והקשה היום בשוק הוא במציאת עבודה לג'וניורים (חסרי ניסיון) ואנו באמצעות שיתופי פעולה עם חברות בתעשייה מצליחים לשלב את הבוגרים שלנו בעולם הייטק תוך הדרכה וליווי מתמיד בחברתנו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *