שדרות מנגישה טכנולוגיה לגיל השלישי

שדרות מנגישה טכנולוגיה לגיל השלישי

טכנולוגיה בגיל הזהב: בשדרות פועלים רבות על מנת להנגיש את התכנים ולצמצם את הפערים הטכנולוגיים בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי. לשם כך מתקיימות סדנאות טכנולוגיות וזאת במטרה לפתח מיומנויות טכנולוגיות בסיסיות ולשמור על קשרים חברתיים בקרב האוכלוסייה.

אנו חיים בעולם שמשתנה כל הזמן וזאת בעקבות הטכנולוגיה שמתפתחת ומביאה עימה מהפכות טכנולוגיות ושינויים רבים. בהתאם לכך, עלינו להתאים את חיינו אל השינויים המתרחשים ולאמץ אופני חיים שלא היינו רגילים אליהם לפני. כמו כן, בעקבות אותם השינויים בני ובנות הגיל השלישי חווים קושי לצמצם את הפער הטכנולוגי הקיים ולהתנהל במציאות היומיומית שהפכה כבר מזמן למציאות דיגיטלית. בנוסף, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בשנתיים האחרונות, אנו מבינים עד כמה הנגישות לעולם הדיגיטלי היא קריטית לכלל האוכלוסיות וביניהן אוכלוסיית הגיל השלישי. לפיכך, אגף חדשנות בעיריית שדרות ועמותת "מחשבה טובה", מתנ"ס שדרות ומרכז "אפ 60+", יצרו וקיימו סדנאות מותאמות במיוחד עבור האזרחים הוותיקים. חשוב לציין, כי עמותת "מחשבה טובה" פועלת מזה 15 שנה לקידום ויצירת מוביליות חברתית דרך הנגשת הטכנולוגיה. כאמור, מטרת הסדנאות הינה לפתח מיומנויות טכנולוגיות בסיסיות וליצור ביטחון בשימוש במחשב ואינטרנט.

במהלך השנה האחרונה, שנת הקורונה, התקיימו סדנאות קצרות של "מחשבה טובה" בנושאים שונים. ראשית כל, התקיימה סדנה לשימוש נכון בתוכנת ה-Zoom. המטרה הייתה לאפשר למשתתפים למידה מקוונת ויצירת קשר עם העולם באמצעות הזום וזאת כדי להקל על תחושת הבדידות שלוותה בתקופה הנ"ל. הסדנאות התקיימו גם בעברית וגם ברוסית. שנית, התקיימה סדנת סמארטפון בסיסית לדוברי עברית ולדוברי רוסית. כאמור, התקיימו 4 מפגשים ובהם למדו שימושים בסיסיים בטלפון כמו שימוש בוואטסאפ, הורדת אפליקציות ועוד. שלישית, התקיימה סדנה בת חמישה מפגשים שבה למדו כיצד לזמן תורים, מהי צרכנות נבונה ברשת, בנקאות דיגיטלית, סריקת מסמכים ועוד. לבסוף התקיימו ב'בית הקשיש' בעיר, שיעורים פרטיים על-ידי סטודנטים אודות שימושים בסמארטפון. לאחר החגים מתוכננות להיפתח סדנאות נוספות שיועברו כמובן בעברית וברוסית. בקרוב ייפתח גם קורס ארוך ומקיף מבית "מחשבה טובה" אודות הסמארטפון שלי. בסדנה הזאת כל אחד מהמשתתפים ילמד להפעיל את המכשיר האישי שלו. למידע, להרשמה ולפרטים נוספים מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים בעמוד הפייסבוק של עיריית שדרות.

ראש העיר, אלון דוידי: "עיריית שדרות פועלת רבות על מנת להנגיש את התחום הטכנולוגי לתושבים ובמיוחד עבור אוכלוסיית הגיל השלישי שמטבע הדברים פחות נגישה אליה. אני רוצה להודות לאגפי העירייה ולמתנ"ס שדרות על קידום התחום בקרב האזרחים הוותיקים. אני שמח שישנם כבר מספר רב של נרשמים לקורסים לבני הגיל השלישי ומשוכנע שיהיו עוד רבים בהמשך".   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *