שדרות מציגה: גן יער

שדרות מציגה: גן יער

ילדי גן "דובדבן" בשדרות יזכו החל מהשנה ללמוד במשך יומיים שלמים במהלך השבוע מחוץ לגן, בשל היותם חלק מ"גן יער". צוות הגן עבר הכשרה מיוחדת כדי ללמד את הילדים גם בלמידה חוץ-גנית, כולל בתחומי קיימות וסביבה.

"חינוך יער" הוא זרם חינוכי- הרעיון שעומד בבסיס הגישה הזו הוא ששהות ממושכת בטבע מספקת תנאים אופטימליים להתפתחות פיזית, רגשית, יצירתית וקוגניטיבית.

"אנחנו בוחרים לנהל את ימי החינוך לגיל הרך בחוץ- בטבע, בסביבה המיטיבה ביותר עבור ילדים", אומרת דפי גדליהו, מנהלת החינוך הקדםיסודי בעיריית שדרות, "השהייה בטבע והמפגש הישיר עם העולם וחשיבותם להתפתחותו הבריאה של האדם החל מהגיל הרך".

עוד הוסיפה גדליהו: "בשדרות שואפים להעניק לילדים את מגוון האפשרויות ומצוי היכולות בעיקר בגיל הרך כי זהו הגיל החשוב ביותר להתפתחות התקינה של הילד. שילוב של חינוך ליער וחינוך פורמאלי הוא שילוב אופטימלי לרכישת מיומנויות למידה".

כאמור, מדובר בגן "דובדבן" שברחוב הדגל, המונה 26 ילדים. מנהלת הגן, ספיר סטריליץ: "גן יער מבחינתי זו התגשמות של חלום!

בייחוד שגן כזה נפתח בעיר שדרות- אני מאמינה שיש לטבע כוחות מיוחדים והוא ייתן לילדים הרבה חוסן. בנוסף, השהות בטבע מזמנת עבורם תחושת מסוגלת, התמודדות עם פחדים ולקיחת אחריות. אני מאמינה שאם יש משהו שילדים באמת צריכים זה את השהייה בטבע שמזמנת עבורם את היכולת להיות במרחבים פתוחים, לחקור בחופשיות ופשוט להנות מהפשטות". עוד הוסיפה סטריליץ: "סדר היום דומה לסדר יום של גן רגיל, אך התכנים הינם עם זיקה גדולה לטבע. בלי החזון של הנהגת העיר, אגף החינוך ובעיקר דפי גדליהו, החלום לא היה מתגשם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *