שדרות מציינת את חודש המודעות לסרטן השד

שדרות מציינת את חודש המודעות לסרטן השד

קידום המאבק: כמדי שנה מאובחנות מעל ל- 5,000 נשים עם סרטן שד בישראל. כחלק מהמאבק, עיריית שדרות העלתה את המודעות באמצעות קמפיין שילוט ברחבי העיר, עמדת "שבי רגע", הרצאה עם מחלימת סרטן ועוד. המטרה היא לעודד את המודעות ושיותר ויותר נשים ייבדקו על מנת להעלות באופן ניכר את סיכויי ההחלמה. 

במהלך חודש אוקטובר מציינים ברחבי העולם את חודש המודעות לסרטן השד. סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בקרב נשים בישראל ובעולם המערבי בכלל. גילוי מוקדם של סרטן השד הוא משמעותי ביותר והדבר מעלה באופן ניכר את סיכויי ההחלמה- על-ידי גילוי מוקדם. נכון להיום, במדינות המערב, אחת מתשע ואפילו שמונה תחלה במהלך החיים בסרטן השד. חשוב לציין, כי למעלה מ- 90% מהנשים שאובחנו בשלב המוקדם של סרטן שד נרפאות מהמחלה. לאור כך, גם בעיר שדרות מציינים את חודש המודעות לסרטן השד באמצעות קמפיין שילוט שעלה על-ידי עיריית שדרות בשיתוף עם ענבל הרזי-נועם, מטופלת אונקולוגית של סרטן השד. ענבל עברה כריתה מלאה, כימותרפיה והקרנות והיא אמא לשני בנים. היא הציבה לעצמה מטרה – להעלות את המודעות לסרטן השד בכל רחבי הארץ. שיתוף הפעולה הוליד יוזמה מבורכת על מנת שנשים ייגשו להיבדק ולגלות במידת הצורך בשלב מוקדם.

בימים אלו עיריית שדרות מציבה בכניסה לבניין העירייה עמדת "שבי רגע"- כיסא ורוד שנתרם על-ידי 'כתר' למען העלאת המודעות לסרטן השד. בנוסף, בשלט שנמצא בסמוך לכיסא ישנו מידע וברקוד שאותו ניתן לסרוק ולקבל מידע אודות קופות החולים, הבדיקות ועוד. ביום ראשון הקרוב, תתקיים ב'מרכז אושרה', הרצאה של רונית טימסיט, מחלימה מסרטן השד, בשיתוף "נעמת", בהובלת יו"ר נעמת במרחב אשקלון וסגנית ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה. בהרצאה זו תהיה גם ספרית שתגיע לגזור שיער לנשים שיתרמו לאגודת 'זיכרון מנחם' עבור פאות לחולות סרטן. שיתוף הפעולה הוא בין היחידה ההתנדבותית, היחידה הקהילתית ורכזת הבריאות בעיריית שדרות, שרון שהם. בנוסף, העובדות יקבלו ערכה עם עט ומגנט ממותגים.

ראש העיר, אלון דוידי: "גילוי מוקדם מציל חיים! אמנם חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד אך יש לעורר את המודעות לבדיקות מקדימות של כל סוגי הסרטן ולאבחן בשלב מוקדם בעת הצורך. תודה לרכזת בריאות, שרון שהם, למנהל היחידה הקהילתית, אבנר חי ולרכזת יחידת ההתנדבות בעיריית שדרות, הלל סויסה על העלאת המודעות ועל קיום הפעילויות". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *