שדרות: משמחים את המבודדים

שדרות: משמחים את המבודדים

עיריית שדרות ממשיכה לבצע פעולות רבות לעצירת התפשטות נגיף הקורונה בעיר. בשל התחלואה הגוברת, העירייה החלה בקמפיין הסברה על מנת למגר את התופעה ועובדים ובהם מנהלי אגפים, חברי מועצה ואף ראש העיר, אלון דוידי, הסתובבו במרכזי הקניות, הסבירו לאנשים את חשיבות עטיית המסכה וחילקו מסכות.

העיר שדרות מתמודדת בימים אלה עם שיעורי תחלואה בקורונה גבוהים, איתם לא התמודדה מאז תחילת המגפה. התחלת ההידבקות החלה עם פתיחת מערכת החינוך, כאשר תלמידים ואנשי הוראה נדבקו וכך גם בשבוע שעבר, כשמטפלת בשני מעונות "מיק"ה" של רשת "התחלה חכמה" של המתנ"ס נדבקה והילדים והצוות נשלחו לבידוד.

הנהלת המתנ"ס, בניהולה של לימור כהן, הציעה סיוע לכל ההורים שנמצאים בבידוד יחד עם ילדיהם ברכישת תרופות, בקניות ובמשלוחי ספרים. בנוסף, המתנ"ס גם חילק לילדים מהמעונות משלוח מתוקים כדי לשמחם.

כחלק מהמאבק בקורונה, העירייה החלה בקמפיין – "לעטות מסכה זו חובה!", וביום שישי האחרון ראש העיר, אלון דוידי, יחד עם סגניו, אלעד קלימי וחוה נחשונוב, מנכ"ל העירייה, טל טורן, חברי מועצה, מנהלי אגפים ועובדים, הסתובבו ברחבי העיר בין השכונות והחנויות וחילקו מסכות לתושבים שלא הייתה להם מסכה. כמובן שהם גם חידדו את הנהלים והזכירו לתושבים שחובה לעטות מסכה במרחב הציבורי, לשמור על מרחק שני מטרים אחד מהשני ולשמור על היגיינה. היוזמה נמשכה במהלך כל השבוע, גם בקרב בעלי עסקים ומרכולים, להם יש אחריות על כל מי שנכנס אליהם, לפי תקנות "התו הסגול" שקבעה המדינה.

מוקד מידע ושירות לתושב של העירייה זמין לתושבים במספר 8516* ועונה לכל שאלה בנושא הקורונה ובכלל.

 

כמו כן, יחידת האכיפה העירונית קיבלה הנחיה לאכוף את החוק, לתת אזהרות ולהתריע, אך במקרים מסוימים שלא קיימת ברירה, מי שלא ישמור על נהלי משרד הבריאות ומי שיפר בידוד צפוי לקבל קנס.

ניתן לראות ברחבי העיר כחלק מקמפיין הסברה שלטים עם הכיתוב: "נכנסים לבידוד או הולכים לאיבוד" ו"עוטים מסכה על הפנים מצילים חיים". בנוסף גם ברשתות החברתיות קיימת פעילות על מנת להגביר את המודעות והאחריות החברתית.

ראש העיר העלה לדף הפייסבוק שלו סרטון ובו הסביר בפירוט על הצורך בעטיית מסכה וכן על כללי הבידוד.

אלון דוידי, ראש העיר, העביר מסר לתושבים כשאמר: "אני יודע ומכיר אתכם,  תושבים יקרים, הנכם תושבים עם אחריות אישית, אכפתיות וערבות הדדית. בואו נמשיך, כולנו יחד, לשמור על הכללים, נקפיד על עטיית מסכה ושמירה על מרחק. רק ככה נשמור האחד על השני ונשמור על העיר המדהימה שלנו".

 

·       מצורפות תמונות ממסע ההסברה של העירייה ותמונת ילד במעון שקיבל משלוח של ממתקים. צילום: עיריית שדרות והמתנ"ס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *