שדרות משתתפת בתחרות 'מילה במקום'

שדרות משתתפת בתחרות 'מילה במקום'

19 תושבים מהעיר שדרות הגישו את יצירותיהם ומשתתפים בתחרות הכתיבה הארצית 'מילה במקום' על העיר, מנקודת מבטם האישית. ראש העיר, אלון דוידי: "שדרות התברכה בכישרונות יצירתיים, נמשיך להוביל ולהצטיין ואני בטוח שהם יביאו לעיר הרבה כבוד".

השנה האחרונה קירבה את כולנו למקום שבו אנחנו גרים, למשפחה, לזיכרונות ולכל מה שנמצא סביבנו ובקרבתנו. עם ציון 30 שנים לחברת המוזיקה "הליקון מיוזיק", הושקה תחרות כתיבה יוצאת דופן – 'מילה במקום'. בתחרות משתתפות מעל ל-60 רשויות, המייצגות באופן מדויק את הגיוון בחברה הישראלית.

התחרות הינה תחרות ארצית של חברת "הליקון מיוזיק". בתחרות התבקשו המשתתפים לכתוב שיר או סיפור קצר (עד 1000 מילים) בהקשר של עיר מגוריהם. מרבית היצירות נכתבו על הבית שבו גדלו המשתתפים, בית שעזבו, או על הבית שבו הם מגדלים את ילדיהם ואליו הם חוזרים עם נכדים והמטבח והמרפסת מתמלאים בסירים, בישולים, טעמים, ריחות ואהבה ועל הסביבה הקרובה של משתתפי התחרות.

בשלב הראשון הגישו כותבים מקומיים ומגישים לחברת "הליקון מיוזיק". משדרות הגישו 19 יצירות להתמודדות, והועברו לשלושת השופטים שנבחרו ואושרו על-ידי החברה: אלישבע אביטן, מורה מיתולוגית במקיף כללי גוטוירט, בעלת תואר בספרות, אילנית סוויסה, יוצרת, בימאית ומפיקה וצוות הספרייה.

כל שופט קיבל את היצירות בצורה אנונימית ובימים אלו בוחר את שלוש היצירות הכי טובות. לאחר הבחירה ידורגו שלוש היצירות הזוכות ויועברו לחברת "הליקון מיוזיק". שלוש היצירות שייבחרו, יקבלו גם פרס מקומי מעיריית שדרות. היצירה במקום הראשון שתיבחר על-ידי "הליקון מיוזיק" תועבר לתחרות הארצית.

בשלב השני, בתחרות הארצית, ישתתפו כלל הזוכים בשלב הראשון (זוכה אחד מכל רשות). לשלושת הזוכים במקומות הראשונים בשלב השני יוענקו פרסים כספיים: 9,000 ש"ח למקום הראשון, 5,000 ש"ח למקום השני, ו3,000 ש"ח למקום השלישי. הזוכים ישמשו כשגרירי ספרות ושירה למשך שנה במסגרת פרויקט 'שירה על המפה' של "הליקון", בהתאם ליכולותיהם, כאומנים אורחים באירועי שירה וספרות, כמנחי מפגש כותבים ועוד.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "כחלק מהחזון העירוני שלנו בשדרות, אנו מעודדים לפיתוח מצוינות והשקעה בכישורי שפה בקרב תושבי העיר בכל הגילאים. שדרות התברכה בכישרונות נדירים ויצירתיים ואין לי ספק שנמשיך להוביל ולהצטיין בתחרות הזו כמו בתחרויות רבות ובתחומים שונים לאורך כל השנה, ואני בטוח שהם יביאו לעיר הרבה כבוד וגאווה".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "אנחנו מאמינים שהתחרות 'מילה במקום', תצמח למפעל תרבות חשוב בעיר. נמשיך לעודד יוצרים פעילים ולחשוף קולות חדשים; לחזק את הקשר בין הכותבים לעיר וליצור במה תרבותית חדשה ומגוונת, לספר את הסיפור של שדרות מתוך התייחסות אישיות ומקומית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *