שדרות מתחדשת באינטרנט מהיר 

שדרות מתחדשת באינטרנט מהיר 

לאחר הפיילוט הראשוני, החל השלב המרכזי של הנחת הסיבים האופטיים לאינטרנט מהיר לכלל תושבי שדרות על-ידי חברת "פרטנר". ראש העיר, אלון דוידי: "בעוד כמה חודשים כל העיר תהיה מרושתת באינטרנט מהיר באמצעות הסיבים האופטיים, דבר חשוב שיצעיד את העיר קדימה".

מהפכת הסיבים האופטיים בשדרות נמצאת בעיצומה. לפני כחודש נחנך הפרויקט במעמד שר התקשורת, יועז הנדל, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, על ידי קבוצת "פרטנר" שמחברת את שדרות לתשתית הסיבים האופטיים הארצית 'פרטנר פייבר'. בשבועות האחרונים הורחבה פריסת תשתית הסיבים האופטיים בשכונות העיר.

בשלב הראשון מתבצעת הנחת סיבים בצירים הראשיים של העיר ולאחר מכן תתקדם הפריסה ויחל השלב המרכזי של הנחת הסיבים האופטיים לאינטרנט מהיר בתוך השכונות, כך שרבים מתושבי העיר יוכלו להתחבר לגלישה במהירות של עד 1,000 מגה.

תשתיות תקשורת מתקדמות הן בסיס לצמיחה כלכלית והאצת הפריסה של הסיבים האופטיים של פרטנר בשדרות תסייע לקידום עסקים קטנים, בינוניים וגדולים. התשתיות תומכות בהטמעה של יישומי 'עיר חכמה' לניהול בטוח, מתקדם וכלכלי יותר של העיר לרווחת התושבים.

בכך, מתחברת שדרות לתשתית הסיבים האופטיים של "פרטנר" שפרוסה כבר בעשרות ערים ברחבי הארץ, ומגיעה כבר ליותר מחצי מיליון משקי בית שיכולים להתחבר לגלישה איכותית ומהירה במיוחד, התומכת באופן אופטימלי בלימודים מרחוק, עבודה מהבית, גיימינג, סטרימינג ותכני וידאו, חיבור הרשת הביתית למצלמות אבטחה ולמכשירים חכמים (IoT) כמו מזגן חכם, יישומי 'בית חכם' בטכנולוגיה מתקדמת.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני מברך על הפרויקט החשוב הזה, שיחבר את כל משקי הבית לאינטרנט מהיר ויאפשר גלישה חכמה ומהירה. דווקא עכשיו בעידן הקורונה שהכל מתחבר לשליטה וללמידה מרחוק, זהו צעד מבורך מאין כמוהו. בעוד כמה חודשים כל העיר תהיה מרושתת באינטרנט מהיר באמצעות הסיבים האופטיים, דבר שיצעיד את העיר קדימה".

מנכ"ל קבוצת פרטנר, איציק בנבנישתי: "החינוך, הכלכלה, הרווחה והחיבור בין אנשים במציאות של ריחוק חברתי תלויים בחיבור לאינטרנט. שנת לימודים נפתחה וכפי שאנחנו רואים היא אחרת ממה שהכרנו עד היום, ועבור מרבית תלמידי ישראל, היא תתבסס על שיעורים מקוונים ואינטראקציה דיגיטלית בין התלמידים והמורים. כדי שזה יעבוד, יחד עם הורים שעובדים מהבית וכמה אחים שלומדים במקביל, חייבים להתקדם לתשתיות התקשורת המתקדמות, לסיבים האופטיים, ואנחנו בפרטנר גאים להוביל את המהפכה הזו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *