שדרות מתחדשת – גם בחינוך 

                                                                                                                   שדרות מתחדשת – גם בחינוך 

בפגישת עבודה של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, עם שר החינוך, יואב גלנט, הוחלט לקדם מספר נושאים במערכת החינוך העירונית, בהם הכנסת בנות שירות לתפקיד סייעת שניה בגני הילדים. דוידי: "לצד ההשקעה במצוינות, אנו משקיעים בהכנסת אנשי מקצוע איכותיים לחינוך ילדינו".

החינוך בשדרות עומד בראש סדר העדיפויות העירוני ועם גדילתה והתפתחותה, מדיניות הנהגת העיר היא לבנות מוסדות חינוך מבעוד מועד, כך שבמקביל לאכלוס השכונות החדשות, המבנים החדשים יהיו מוכנים לאכלוס בתי הספר.

לשם כך נפגש ראש העיר, אלון דוידי עם שר החינוך, יואב גלנט, לישיבת עבודה עם הצוותים המקצועיים, בה נידונו מספר נושאים בתחום החינוך בשדרות, תקצוב הבניה של בתי הספר החדשים והשקעה נוספת במערכת החינוך העירונית.

השר הנחה את צוות המשרד ואגף הבינוי לקדם את הליך תקצוב בניית בתי הספר. מדובר בתוכנית לבניית 18 כיתות לבית הספר החדש של 'הרא"ה המתחדש', כאשר בימים אלה מקדמת העירייה את אישור התוכנית האדריכלית מול המשרד. בנוסף ישנה תוכנית לבניית בית ספר ממלכתי-דתי חדשני.

כמו כן, הוחלט להעניק סמל מוסד למרכז מחוננים שנפתח השנה, כשלוחה של "לרום" בקרית מלאכי במסלול המצטיינים. במידה ויהיו 100 תלמידים משדרות והסביבה (שער הנגב, שדות נגב, נתיבות, אשכול) סמל המוסד יתקבל כבר לשנה"ל הקרובה (תשפ"א).

מתוך הבנה כי בשדרות ועוטף עזה ישנם צרכים רגשיים-לימודיים נוספים עקב המצב הביטחוני, הממשלה הקצתה תקציב של 10 מיליון ₪ עבור שעות תוספתיות ליישובי העוטף.

השר גלנט הנחה את צוות המשרד לעבוד מול משרד האוצר על מנת לתקצב צרכים אלו גם בשנת הלימודים הקרובה – תשפ"א.

כמו כן, בקשה נוספת שהעלה דוידי בפני השר גלנט ואושרה היא סייעת שנייה בגני החובה, כאשר 26 בנות שירות תעבורנה הכשרה על ידי גופי החוסן העירוניים ויפעלו בגני החובה כסייעות שניות.

ראש העיר, אלון דוידי: "לצד ההשקעה במצוינות וחדשנות, אנו משקיעים גם בתכנון בניית בתי ספר חדשים, במטרה להעניק לילדי העיר את מירב הכלים להצלחתם. מבחינתנו, השקעה בחינוך היא השקעה ישירה באיכות חייהם של תושבי העיר וחיזוק וצמיחת דור העתיד של העיר שדרות. אני מודה לידידי, השר גלנט, על הקשב והרצון לסייע".

סגן ראש העיר, ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "תלמידי שדרות נהנים מהשקעה רב מערכתית הן בבניית בתי ספר חדשים וחדשניים והן בתקצוב פרויקטים במערכת החינוך, וזו בשורה גדולה וחשובה לציבור ההורים והתלמידים. בתי הספר יהיו בנויים ומצוידים ברמה הגבוהה ביותר ומותאמים למאה ה-21. אני מודה לראש העיר על הדחיפה והקצאת המשאבים לקידום החינוך בעיר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *