Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
תושבים יקרים, קופת חולים לאומית ממשיכה להפעיל בדיקות קורונה מיום שני ועד… קרא עוד
בעת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על… קרא עוד
תושבים יקרים, לידיעתכם, מתחם הבדיקות ב"גיטיס" לא יפעל מחר, יום רביעי, 16/9/20… קרא עוד
שלום רב,  זו השנה השישית שאנו במכללת ספיר עורכים את סקר "ברומטר… קרא עוד
תושבים יקרים, בוקר טוב. בניגוד לדיווחים שונים, מתחם הבדיקות באולם "גיטיס" לא… קרא עוד
תושבים יקרים, להלן עדכון חשוב בנושא בדיקות הקורונה. בעקבות שאלות תושבים בנושא… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 8/9/20, 14:30 ועדת השרים אישרה הבוקר את המלצת משרד… קרא עוד
מחר ומחרתיים זה הזמן שלנו - מגיעים- נבדקים- שומרים על החיים🙏 מתחמי… קרא עוד
משרדי האגף לשירותים חברתיים (רווחה) יהיו סגורים לקבלת קהל בימי ראשון ושני… קרא עוד

שדרות נאבקת בקורונה

שדרות נאבקת בקורונה

עיריית שדרות והתושבים לוקחים אחריות ומשלבים ידיים כדי להתמודד יחד בעליית שיעורי התחלואה בקורונה בעיר. ראש העיר, אלון דוידי, החליט בתחילת השבוע שתלמידי כיתות ד'-י' ילמדו "למידה מרחוק" ואילו תלמידי א'-ג' יחזרו ללמוד בקפסולות. בנוסף, החוגים הופסקו וחלקם עברו לzoom. "רק עם שיתוף פעולה של התושבים, הקפדה על ההנחיות מצד כולנו ולקיחת אחריות מצידנו נתגבר גם על המשבר הזה", אמר דוידי.

העיר שדרות הייתה בין הרשויות המקומיות עם שיעורי התחלואה הנמוכים ביותר עד השבוע שעבר. אירוע של תחלואת עובד במפעל "אסם" החל גל של הידבקויות שגם חדר לבתי הספר בעיר.

מה שהחל עם תלמידים חולים במקיף כללי ע"ש גוטוירט, המשיך לחולה בבית הספר "תורני מדעי" ובמוצאי שבת הגיעה תוצאה חיובית מבית הספר "הרא"ה". החשד שהיה ב"מדעים אלון" הופרך לאחר שלא נמצא חולה בקרב קהילת בית הספר ובית הספר, שנסגר ביום חמישי שעבר, חזר לפעול ביום שני.

בשל האירוע ב"הרא"ה", כלל תלמידי בית הספר וצוות העובדים נשלחו לבידוד עד ה-17/6 (בינתיים, הוארך עד ה-19/6 בשל חולה נוסף).

ראש העיר, אלון דוידי, כינס במוצאי שבת ישיבת הערכת מצב מצומצמת עם סגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, ומנכ"ל העירייה, טל טורן כדי להחליט על צעדים בהם תנקוט העירייה על-מנת לצמצם את שיעורי התחלואה. במהלך הישיבה שוחח דוידי עם שר החינוך, יואב גלנט, ועם מנהל מחוז דרום במשרד, רם זהבי, כדי לקבל מהם אישור לשינוי שיטת הלימוד במוסדות החינוך.

דוידי החליט במוצ"ש על הפסקת כלל הפעילויות העירוניות, כולל פעילות של הגמלאים, החוגים באופן פיזי ותנועות הנוער. למחרת, יום ראשון, כינס דוידי את כלל מנהלי האגפים והמחלקות והודיע להם על מעבר של מערכת החינוך העירונית לשיטת לימוד שונה כדי לצמצם ככל הניתן את ההדבקה – כיתות א'-ג' חזרו ללמוד בשיטת הקפסולות – 5 ימים בשבוע, כיתות ד'-י' – עברו ללמוד ב"למידה מרחוק", מלבד יום-יומיים בשבוע בהם יגיעו לבית הספר וכיתות י"א-י"ב ממשיכים ללמוד כרגיל כפי שלמדו עד כה כהכנה לבגרויות. גני הילדים ממשיכים לפעול ללא שינוי.

עוד החליט דוידי על סגירת גני השעשועים בעיר ומתקני הכושר הציבוריים ומגרשי הספורט והנחיית פקחי יחידת האכיפה העירונית והשיטור העירוני לאכוף אי הקפדה על ההנחיות, כולל עטיית מסכה במרחב הציבורי.

מוקד מידע ושירות לתושב ערוך לתת מענה לכל שאלה שעולה במספר 8516*. העירייה יצאה השבוע בקמפיין נרחב בפייסבוק על חשיבות עטיית המסכה, בו לקחו חלק, מלבד ראש העיר וסגניו, גם חברי מועצה ומנהלי אגפים ומחלקות.

העירייה, בהובלת המנכ"ל, טל טורן, ניהלה את קיום הבדיקות לתלמידי ועובדי בתי הספר "תורני מדעי" ו"הרא"ה" במתחם חניית האצטדיון ביום שני והבדיקות, שהיו בשיטת ה"דרייב אין", עברו חלק.

דוידי אמר השבוע: "על-מנת שלא לקחת סיכונים מיותרים ולצמצם ככל הניתן את אפשרות ההדבקה בנגיף הקורונה, החלטתי בשיתוף הנהלת משרד החינוך והמחוז על השארתם של תלמידי כיתות א'-ג' בלבד בבתי הספר, כשהם חוזרים לקפסולות. שאר התלמידים ילמדו ב'למידה מרחוק' ופעם-פעמיים בשבוע יגיעו לבית הספר ללמידה בקפסולות. אני מקווה שבשבועיים הקרובים המצב בעיר יירגע ונוכל לשחרר פעילויות שונות".

עוד הוסיף דוידי: "אני קורא לתושבים היקרים שלנו להקפיד על ההנחיות שהנן מצילות חיים – לעטות מסכה על הפנים, לשמור עלך מרחק של 2 מטר האחד מהשני, להקפיד על שטיפת ידיים עם מים וסבון באופן תדיר ומי שנדרש לשהות בבידוד – נא להקפיד על ההנחיות, להישאר בבית ולא להסתובב בעיר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות